Futbal: Montpellier "vylial" z Francúzskeho pohára favorizovaný Paríž SG

štvrtok, 23. január 2014 09:05 | Autor: TASR

Paríž 23. januára (TASR) - O obrovské prekvapenie sa v stredajšom 16-finálovom programe Francúzskeho pohára postarali futbalisti HSC Montpellier, ktorí zvíťazili nad favorizovaným Parížom St. Germain 2:1. Postupový gól hostí, ktorí v najvyššej súťaži bojujú o udržanie sa medzi elitou, strelil v 69. minúte kolumbijský útočník Hugo Montano.

PSG utrpel len tretiu prehru v tejto sezóne a prvú v domácom Parku princov od novembra 2012. Napriek vypadnutiu zostáva cieľom PSG obhájiť majstrovský titul a úspešne prejsť cez Bayer Leverkusen do štvrťfinále Ligy majstrov.

"Môžeme ľutovať, že sme v prvom polčase nepremenili viaceré vyložené šance. Z hľadiska výkonu hráčov nemôžem nič vyčítať. Z vypadnutia sme sklamaní, ale nie je to katastrofa. Už myslíme na ďalší zápas, ktorý nás čaká v sobotu v Guingampe," povedal kouč PSG Laurent Blanc.

Z favoritov zaváhal v stredu aj Girondins Bordeaux a Toulouse, naopak, miestenku v osemfinále si zaistili Olympique Lyon a AS Monaco.