Futbal: Liverpool so Škrtelom iba remizoval s Aston Villou 2:2 (3)

sobota, 18. január 2014 21:05 | Autor: TASR

Londýn 18. januára (TASR) - V 22. kole anglickej futbalovej Premier League vedúce duo na svojich trávnikoch nezaváhalo. Londýnsky Arsenal zvíťazil na Emirates Stadium vďaka dvom gólom Santiho Cazorlu nad Fulhamom bez problémov 2:0 a Manchester City si poradil s Cardiffom 4:2.

Citizens strelili v prebiehajúcej sezóne vo všetkých súťažiach už viac ako 100 gólov, o jubilejný stý zásah sa postaral Edin Džeko, ktorý skóroval proti Cardiffu v 14. minúte. "Gunners" tak naďalej vedú tabuľku s náskokom jedného bodu pred manchesterským klubom.

Cardiff po prehre klesol na dno tabuľky, kde vystriedal Crystal Palace, ktorý vďaka presnému zásahu Jasona Puincheona zvíťazil nad Stoke City 1:0. Po troch prehrách naplno bodoval Newcastle United, ktorý vyhral v Londýne nad West Hamom United 3:1. Tretiu prehru v rade si na svoje konto pripísal Hull City, ktorý prehral v Norwichi 0:1.

Liverpool v základnej zostave s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom iba remizoval s Aston Villou Birmingham 2:2. Hostia sa už v prvom polčase dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Andreasa Weimanna a Christiana Bentekeho. Domácim sa podarilo v nadstavenom čase vyrovnať po presnom zásahu Daniela Sturridgea, pre ktorého to bol 11. gól v sezóne. Konečnú podobu výsledku dal v 53. minúte Steven Gerrard z pokutového kopu.

Sumáre - 22. kolo:

West Ham United - Newcastle United 1:3 (1:2)

Góly: 45.+2 Williamson (vlastný gól) - 16., 90.+5 Cabaye, 33. Remy. 34.000 divákov.

Norwich City - Hull City 1:0 (0:0)

Gól: 87. Bennett. 26.655 divákov.

Arsenal Londýn - Fulham 2:0 (0:0)

Góly: 57. a 62. Cazorla. 59.000 divákov.

Manchester City - Cardiff City 4:2 (2:1)

Góly: 14. Džeko, 33. Navas, 76. Yaya Toure, 79. Agüero - 30. Noone, 90.+3 Campbell. 47.213 divákov.

Crystal Palace - Stoke City 1:0 (0:0)

Gól: 51. Puncheon. 23.000 divákov.

Sunderland - Southampton 2:2 (1:2)

Góly: 32. Borini, 71. Johnson - 4. Rodriguez, 31. Lovren. 38.115 divákov.

FC Liverpool - Aston Villa 2:2 (1:2)

Góly: 45.+2 Sturridge, 53. (z pok. kopu) Gerrard - 25. Weimann, 36. Benteke, 44.737 divákov.