Tenis-Australian: Schmiedlová postúpila pri premiére do 2. kola dvojhry

utorok, 14. január 2014 10:05 | Autor: TASR

Melbourne 14. januára (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa rovnako ako jej krajanky Daniela Hantuchová s Dominikou Cibulkovou a Magdalénou Rybárikovou prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Pri premiére v seniorskej hlavnej súťaži v Melbourne si v úvodnom kole poradila s Maďarkou Timeou Babosovou po trojsetovej bitke 4:6, 6:4 a 7:5.

Jej ďalšou súperkou bude víťazka turnaja WTA v tasmánskom Hobarte Španielka Garbine Muguruzová Blancová. Schmiedlová v prvom sete za stavu 3:3 stratila podanie a Babosová po potvrdení brejku získala úvodný set vo svoj prospech. V ďalšom priebehu zápasu však mala navrch talentovaná Slovenka. V rozhodujúcom sete zverenka trénera Milana Martinca odskočila súperke na 3:0. Babosová zápas ešte zdramatizovala, odvrátila štyri mečbaly a vyrovnala na 5:5, no v koncovke napokon slávila úspech Schmiedlová.