EL: Good Angels prehrali s Bourges Basket 61:77

streda, 18. december 2013 20:05 | Autor: TASR

EL: Good Angels prehrali s Bourges Basket 61:77 | zdroj: © TASR

Košice 18. decembra (TASR) - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice prehrali v stredu vo svojom piatom vystúpení Európskej ligy 2013/2014 v Steel aréne s francúzskym tímom a trojnásobným víťazom EL Tango Bourges Basket 61:77. V A-skupine tak majú na konte tri výhry a dve prehry.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia až 15. januára o 18.00 h opäť v domácom prostredí proti tureckému tímu Kayseri Kaski spor.

A-skupina Euroligy žien:

Good Angels Košice - Tango Bourges Basket 61:77 (28:37)

Zostava a body GA Košice: Piersonová 18, Bojovičová 14, Krivačevičová 10, Kupčíková 8, Abdiová 4 (Mathiesová 7, Leučanková, Bálintová, Pindrochová) - najviac bodov Bourges: Leedhamová 23, Joensová 16, Dumerecová 11, TH: 22/14 - 19/15, trojky: 3:8, fauly: 18:22, 5 faulov: Kupčíková - Miyemová, štvrtiny: 11:12, 17:25, 16:21, 17:19

O prvé dva body sa postarala Piersonová, no to bolo z domácej strany až do 4. minúty všetko a tak sa Francúzky sedembodovou šnúrou dostali do vedenia 7:2. Domáce hráčky kontrovali úspešnými pokusmi Bojovičovej a Kupčíkovej na 6:7. V ďalšom priebehu prvej štvrtiny už diváci príliš bodov nevideli. Potvrdilo sa, že hosťujúce hráčky sa spoliehajú na svoju najsilnejšiu stránku a tou je pozorná a pevná defenzíva. Úvodnú desaťminútovku tak vyhrali o bod 12:11. Francúzky dobre vytláčali súperky zo streleckých pozícií a vychádzal im streľba z väčších vzdialeností. Po dvoch trojkách po sebe z rúk Joensovej sa ujali vedenia 22:15. Košičanky však dokázali zareagovať a vďaka presnej streľbe Kupčíkovej znížili na 19:22. Domáce niekoľkokrát znížili na rozdiel na jediného bodu (21:22, 26:27 a 28:29), no Bourges mali stále navrch a po ďalšej bodovej šnúre išli do šatní s vysokým náskokom 37:28.

Po zmene strán a po už štvrtej trojke Joensovej svietilo na ukazovateli skóre 30:42. Nasledovala séria nepresností na oboch stranách, ktorú využili Košičanky na zníženie na rozdiel šiestich bodov 38:44. Snahu domácich ešte sa priblížiť však zmarila Dumercová, ktorá dvoma individuálnym akciami upravila na 51:38 pre Bourges. Najprv tiesnená dvoma hráčkami dokázala asi z metra za oblúkom premeniť trojku a vzápätí šikovne vyčítala rozohrávku Košičaniek a v brejku sama skórovala. Hosťujúce basketbalistky tak vyhrali aj tretiu štvrtinu, po ktorej viedli 58:44. Bourges sa presadzovali cez nie príliš dobrú obranu súpera a nesmierne sa im darila streľba spoza trojkového oblúka. Po ďalšom úspešnom pokuse Berniesová v 31. minúte si tak vypracovali už rozhodujúci 17-bodový náskok 61:44. Zverenky trénera Maroša Kováčika síce potom zaskočili hosťujúce hráčky zmenou osobnej na zónovú obranu a sedembodovou sériou znížili šesť minút pred koncom na 10 bodov. Na zvrátenie zápasu to však už nestačilo a Košičanky zaznamenali vysokou prehru 61:77.