pondelok, 9. december 2013 09:05 | Autor: TASR

New York 9. decembra (TASR) - Štyria slovenskí hokejisti zasiahli v noci na pondelok do päťzápasového programu zámorskej NHL. Až traja sa predstavili na ľade v Chicagu, kde proti sebe nastúpila dvojica domácich "jastrabov" Marián Hossa a Michal Handzuš proti "panterovi" Tomášovi Kopeckému z Floridy.

V súboji, v ktorom obhajca Stanleyho pohára vyhral jasne 6:2, si všetci traja rozšírili svoje bodové štatistiky, najviac Marián Hossa, ktorý ku gólu pridal aj asistenciu. Na svojom konte má v prebiehajúcej sezóne už 24 bodov (13+11). Michal Handzuš, ktorý sa v predošlom súboji s Anaheimom vrátil do súťažného diania po krátkom dvojzápasovom výpadku pre ochorenie, strelil gól, v tomto ročníku svoj druhý a celkovo zatiaľ nazbieral päť kanadských bodov. Rovnako päť bodov má aj Tomáš Kopecký, ktorý zaznamenal svoju tretiu asistenciu a zo všetkých troch Slovákov odohral najväčšiu porciu minút - 18:34.

Až traja sa predstavili na ľade v Chicagu, kde proti sebe nastúpila dvojica domácich "jastrabov" Marián Hossa a Michal Handzuš proti "panterovi" Tomášovi Kopeckému z Floridy. V súboji, v ktorom obhajca Stanleyho pohára vyhral jasne 6:2, si všetci traja rozšírili svoje bodové štatistiky, najviac Marián Hossa, ktorý ku gólu pridal aj asistenciu.

Na svojom konte má v prebiehajúcej sezóne už 24 bodov (13+11). Michal Handzuš, ktorý sa v predošlom súboji s Anaheimom vrátil do súťažného diania po krátkom dvojzápasovom výpadku pre ochorenie, strelil gól, v tomto ročníku svoj druhý a celkovo zatiaľ nazbieral päť kanadských bodov.

Rovnako päť bodov má aj Tomáš Kopecký, ktorý zaznamenal svoju tretiu asistenciu a zo všetkých troch Slovákov odohral najväčšiu porciu minút - 18:34.

V Toronte priviedol kapitán Bostonu Zdeno Chára svoj tím k víťazstvu 5:2, svoje bodové konto si ale nerozšíril. Z hráčov oboch tímov však odohral najviac minút - 26:55, len o tri sekundy menej bol na ľade jeho spoluhráč Dennis Seidenberg.

Sumáre zápasov NHL:

MINNESOTA - SAN JOSE 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 24. Parise (Pominville, Scandella), 29. Koivu (Scandella, Heatley), 60. Parise (Brodziak) - 59. Marleau (Irwin, Couture). Brankári: Harding - Niemi, strely na bránku: 13:38.

TORONTO - BOSTON 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Góly: 13. Holland (Clarkson, Gardiner), 41. McClement (Holland, Kuľomin) - 26. Söderberg (Smith, Bergeron), 27. Krug (Krejčí, Lucic), 36. Miller (Söderberg), 56. Iginla (Lucic), 60. Bergeron (Campbell, Krejčí). Brankári: Bernier - Johnson, strely na bránku: 32:39.

NY RANGERS - WASHINGTON 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 59. Pouliot (Del Zotto) - 23. Chimera (Erat, Oleksy), 23. Oleksy (Beagle), 39. Grabovskij (z tr. strieľania), 58. Schmidt. Brankári: Lundqvist - Grubauer, strely na bránku: 31:36.

CHICAGO - FLORIDA 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 2. Sharp (Toews, Kane), 10. Seabrook (Saad, HOSSA), 21. HOSSA (Sharp, Toews), 38. HANDZUŠ (Seabrook, Kane), 43. Shaw (Sharp, Kane), 60. Saad (Morin, Versteeg) - 25. Olsen (KOPECKÝ, Gudbranson), 30. Goc. Brankári: Crawford (14. Raanta) - Clemmensen, strely na bránku: 32:35.

VANCOUVER - COLORADO 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 6. Santorelli (Higgins), 42. Kesler (Santorelli, Higgins), 48. Santorelli (Garrison) - 60. McGinn (McLeod, Holden). Brankári: Luongo - Giguere, strely na bránku: 21:29.

Slováci v akcii:

Michal Handzuš (Chicago) 16:33 1 0 1 (+1) 1 0

Marián Hossa (Chicago) 15:10 1 1 2 (-1) 2 0

Zdeno Chára (Boston) 26:55 0 0 0 (+1) 2 2

Tomáš Kopecký (Florida) 18:34 0 1 1 (+2) 0 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/