OPRAVA NHL: Chára rozhodol 13 sekúnd pred koncom, Halák dostal tri góly a

nedeľa, 8. december 2013 11:05 | Autor: TASR

Redakcia športového spravodajstva TASR prosí svojich odberateľov, aby si v správe USA-SR-Hokej-NHL-Chára-Halák-sumáre vydanej o 08.48 h opravili v titulku NBA na správne NHL:

za chybu sa ospravdlňujeme, nasleduje opravené znenie

New York 8. decembra (TASR) - Zdeno Chára rozhodol dramatický duel NHL medzi Bostonom a Pittsburghom. Slovenský hokejový obranca strelil 13 sekúnd pred koncom riadneho času víťazný gól na 3:2 a dokonal tak skvelý obrat Bruins, ktorí ešte 89 sekúnd pred záverečnou sirénou prehrávali 1:2. Chára strávil na ľade 25:35 minút, viac v jeho mužstve odohral len Dennis Seidenberg (26:40) a po zásluhe ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia, v ktorom okrem gólu získal tri plusové body a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

Naopak zápas vôbec nevyšiel brankárovi St. Louis Jaroslavovi Halákovi, ktorý v domácom zápase s Anaheimom dostal za 7 minút a 29 sekúnd tri góly z ôsmich striel a vystriedal ho Brian Elliott. Blues prehrali nakoniec 2:5. Svoj druhý zápas v NHL odohral 21-ročný obranca Edmontonu Martin Marinčin. Oilers prehrali v kanadskom derby s Calgary 1:2 po predĺžení, keď o triumfe hostí rozhodol český útočník Jiří Hudler. Marinčin strávil na ľade 15 minút a 58 sekúnd a zaznamenal jeden mínusový bod, keď bol na ľade práve pri góle v predĺžení. Prsty vo víťaznom góle Flames však mal obranca Justin Schultz, ktorý najskôr nevyhodil puk z pásma a potom mu puk preskočil hokejku a Hudler sa ocitol sám pred brankárom Devanom Dubnykom. Edmonton takmer prehral už v riadnom čase, do predĺženia dostal duel gólom 11 sekúnd pred koncom Taylor Hall.

Detroit stále bez hviezdnych útočníkov Pavla Dacjuka a Henrika Zetterberga prehral doma s Floridou 1:2. Slovenskí útočníci sa bodovo nepresadili. Domáci krídelník Tomáš Tatar strávil na ľade 15 minút a 23 sekúnd a nastupoval aj na presilové hry. V drese Panthers odohral 16 minút a 43 sekúnd útočník Tomáš Kopecký a zaznamenal dva strelecké pokusy. V bránke Montrealu nedostal príležitosť Peter Budaj a druhý zápas po sebe bol len v pozícii zdravého náhradníka útočník Tampy Bay Richard Pánik. "Nehral v posledných zápasoch tak ako vie. Je a bude veľkou súčasťou nášho tímu, ale musí si zaslúžiť miesto v tíme," povedal na adresu Pánika tréner Jon Cooper. Tampa prehrala s Winnipegom 1:2 po predĺžení, keď o víťazstve Jets rozhodol Mark Scheifele.

Dramatickú "Bitku o Ontário" medzi Ottawou a Torontom zvládli lepšie hosťujúci hráči Maple Leafs. V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 3:3, v samostatných nájazdoch rozhodol James van Riemsdyk, ktorý bol pri všetkých góloch Toronta, keď jeden gól dal a na dva prihral. Domáci Senators boli výrazne strelecky aktívnejší, v tejto štatistike vyhrali 50:31. V New Yorku vyrovnali domáci Rangers zásluhou Chrisa Kreidera 21 sekúnd pred koncom tretej tretiny na 3:3 a dostali duel s New Jersey do predĺženia. V nadstavenom čase však rozhodol o víťazstve Devils svojím tretím gólom v sezóne Eric Gelinas. Králi z Los Angeles vyhrali nad New Yorkom Islanders, ktorí hrajú stále bez Ľubomíra Višňovského, 3:0. Premiérové čisté konto zaznamenal len vo svojom druhom zápase v NHL Martin Jones, ktorý zaznamenal 16 úspešných zákrokov. Washington zdolal Nashville 5:2, najlepší strelec NHL Alexander Ovečkin strelil už 22. gól v sezóne, premiérový zásah v profilige si pripísal Nate Schmidt.

sumáre:

BOSTON - PITTSBURGH 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Smith (Bergeron), 59. Krejčí (Lucic, Iginla), 60. CHÁRA (Smith, Marchand) – 7. Kunitz (Crosby, Niskanen), 14. Neal (Niskanen, Despres). Brankári: Rask - Fleury, strely na bránku: 21:30.

MONTREAL - BUFFALO 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 21. Prust (White, Moen), 38. Plekanec (Prust, Moen), 39. Galchenyuk (Markov, Plekanec) – 29. Ennis (Ehrhoff), 45. Girgensons (Ennis, Tallinder). Brankári: Price - Enroth, strely na bránku: 19:25.

OTTAWA - TORONTO 3:4 po nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. MacArthur (Zibanejad, Spezza), 43. Condra (Greening), 51. Karlsson (Zibanejad, Spezza) – 2. Van Riemsdyk (Kadri, Phaneuf), 24. Kessel (Van Riemsdyk), 32. Gardiner (Kessel, Van Riemsdyk), rozh. náj. Van Riemsdyk. Brankári: Anderson - Reimer, strely na bránku: 50:31.

DETROIT - PHILADELPHIA 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Cleary (Abdelkader, Emmerton) – 23. Hayes (Matthias, Olsen), 44. Huberdeau (Gilbert, Matthias). Brankári: Gustavsson - Thomas, strely na bránku: 23:37.

TAMPA BAY - WINNIPEG 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 40. Thompson (Gudas, St. Louis) – 6. Wheeler (Trouba, Clitsome), 62. Scheifele (Wheeler). Brankári: Lindbäck - Montoya, strely na bránku: 29:36.

WASHINGTON - NASHVILLE 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Brouwer (Fehr, Grabovskij), 14. Ovečkin (Bäckström), 17. Alzner (Green, Bäckström), 44. Schmidt (Erat, Ward), 55. Fehr (Grabovskij) – 20. Josi (Weber), 44. Nystrom (Stalberg, Josi). Brankári: Holtby - Mazanec, strely na bránku: 33:36.

NY RANGERS - NEW JERSEY 3:4 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 4. Richards (Zuccarello, Falk), 21. Zuccarello (Callahan, Girardi), 60. Kreider (Callahan, McDonagh) – 27. Janssen (Sestito, Brodeur), 46. Zajac (Jágr, Zubrus), 56. Ryder (Sestito), 62. Gelinas (Eliáš, Jágr). Brankári. Lundqvist - Brodeur, strely na bránku: 24:24.

ST. LOUIS - ANAHEIM 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Góly: 42. Schwartz (Oshie, Jackman), 47. Berglund (Lapierre, Shattenkirk) – 2. Cogliano (Winnik, Koivu), 6. Perry (Getzlaf, Bonino), 8. Getzlaf, 38. Bonino (Maroon, Jackman), 59. Cogliano (Fistric). Brankári: HALÁK (8. Elliott) - Andersen, strely na bránku: 28:23.

EDMONTON - CALGARY 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 60. Hall (Perron, Nugent-Hopkins) - 16. Stempniak (Stajan), 64. Hudler (Russell). Brankári: Dubnyk - Berra, strely na bránku: 31:27.

LOS ANGELES - NY ISLANDERS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Kopitar (Martinez), 51. Brown (Stoll, Williams), 59. Toffoli (Richards, Doughty). Brankári: Jones - Poulin, strely na bránku: 24:16.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 25:35 1 0 1 3 1 2

Tomáš Tatar (Detroit) 15:23 0 0 0 0 0 0

Tomáš Kopecký (Florida) 16:43 0 0 0 0 2 0

Martin Marinčin (Edmonton) 15:58 0 0 0 -1 0 0

Jaroslav Halák (St. Louis) 07:29 3/8 62,50

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/