NHL: Tatar pri výhre Detroitu v New Jersey 1+1, bodovali aj Sekera a Hossa (2)

sobota, 7. december 2013 12:05 | Autor: TASR

New York 7. decembra (TASR) - Tomáš Tatar pomohol gólom a asistenciou k triumfu Detroitu na ľade New Jersey 3:1. Mladý slovenský útočník najprv v záverečnej tretine asistoval na víťazný gól Johana Franzena, keď zaknihoval siedmu prihrávku v sezóne, a v 59. minúte potom v presilovke šiestym gólom v ročníku uzavrel skóre duelu.

Detroit tak poskočil na tretie miesto Východnej konferencie a na prvý Montreal stráca dva body. Na zápas pritom nastúpili bez zranených - kapitána Henrika Zetterberga, Pavla Dacjuka, Darrena Helma a Dannyho DeKeysera. "Musíme pokračovať v dobrých výkonoch. Bez viacerých dôležitých hráčov je to ťažké, no na druhej strane je dôležité, že dokážeme vyhrávať aj bez nich," uviedol strelec víťazného gólu "červených krídel" Johan Franzen.

Do bodových štatistík prehovoril aj obranca Caroliny Andrej Sekera, ktorý spoluhráčom pomohol pri domácej výhre nad San Jose jednou asistenciou. Bola už jeho desiatou v ročníku, celkovo má na konte 16 kanadských bodov a figuruje na 17. priečke v produktivite zadákov. Dvadsaťsedemročný slovenský reprezentant tak bodoval už vo štvrtom zápase v rade. Hostia síce už v 17. minúte viedli 2:0, ale Hurricanes dokázali napokon vyhrať tretí zápas za sebou. "Myslím si, že sme išli podľa plánu. Pred zápasom sme si povedali, že sa musíme zlepšiť v obrane a v hre bez puku, keď chceme postúpiť do play off. A vyšlo to. Máme dobré výsledky a to znamená, že hráme správnym spôsobom," uviedol tréner Caroliny Kirk Muller. Hurricanes sa vďaka výhre posunuli na postupovú 7. priečku Východnej konferencie, no ďalšie dva tímy pod nimi strácajú iba bod.

Chicago doma prehralo s Anaheimom 2:3 po samostatných nájazdoch, jastrabom nestačila na výhru ani asistencia útočníka Mariána Hossu. Tridsaťštyriročný krídelník zaznamenal už desiatu v sezóne a k tomu pridal dvanásť gólov. Michal Handzuš odohral vyše 15 minút, ale bodové štatistiky si nevylepšil. Blackhawks aj napriek prehre naďalej figurujú na čele celej profiligy, keď majú po 31 dueloch na konte 45 bodov.

Columbus, stále bez zraneného útočníka Mariána Gáboríka, pokoril na domácom ľade Minnesotu 4:0. Brankár Curtis McElhinney, ktorý opäť zaskočil za zranenú jednotku Sergeja Bobrovského, kryl všetkých 20 striel súpera, čím zaznamenal prvý shutout po takmer troch rokoch. "Je dobré zaskočiť za zraneného spoluhráča a podržať tím. Dúfam, že je to začiatok niečoho dobrého. Chalani mi pomáhali a súpera nenechali dorážať," povedal McElhinney.

Colorado sa otriaslo po zahanbujúcej prehre s Edmontonom 2:8 a v noci na sobotu zvíťazilo v Calgary 3:2. "Bolo to veľmi dôležité víťazstvo. Po tej prehre sme museli odpovedať správnym spôsobom a myslím si, že sa nám to podarilo," uviedol brankár Jean-Sebastien Giguere. V poslednom stretnutí vyhral Vancouver nad Phoenixom 3:2 po predĺžení a natiahol úspešnú sériu už na tri zápasy.

Sumáre:

NEW JERSEY - DETROIT 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 14. Greene (Eliáš) - 40. Andersson (Miller, Alfredsson), 53. Franzen (Nyquist, TATAR), 59. TATAR. Brankári: Brodeur - Howard, strely na bránku: 11:21.

CAROLINA - SAN JOSE 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)

Góly: 32. Harrison (Boychuk, Nash), 45. Nash (Harrison, Lindholm), 47. J. Staal (Gerbe, Lindholm), 54. Lindholm (SEKERA, J. Staal), 60. E. Staal - 8. Wingels (Demers), 17. Vlasic (Thornton, Hertl), 50. Braun (Marleau, Pavelski). Brankári: Ward - Stalock, strely na bránku: 35:25.

COLUMBUS - MINNESOTA 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 22. Atkinson (Dubinsky), 26. Foligno (Johansen, Umberger), 45. Jenner (Comeau, Anisimov), 50. Umberger (Foligno, Johansen). Brankári: McElhinney - Bäckström, strely na bránku: 41:20.

CHICAGO - ANAHEIM 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Smith (Kane, Versteeg), 38. Versteeg (HOSSA, Seabrook) - 4. Perry (Getzlaf, Penner), 31. Getzlaf (Fowler, Bonino), rozh. nájazd: Palmieri. Brankári: Raanta - Hiller, strely na bránku: 25:26.

CALGARY - COLORADO 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 8. Russell (Baertschi, Backlund), 59. Stajan (Cammalleri, Hudler) - 38. Talbot (Mitchell), 39. Parenteau (Talbot, Mitchell), 43. MacKinnon (landeskog). Brankári: Rämö - Giguere, strely na bránku: 28:25.

VANCOUVER - PHOENIX 3:2 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 22. Garrison (Hamhuis, D. Sedin), 40. H. Sedin (D. Sedin, Stanton), 64. Higgins - 51. Vermette, 53. Moss (Klinkhammer, Ribeiro). Brankári: Luongo - Smith, strely na bránku: 32:39.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 15:52 1 1 2 (+1) 1 0

Andrej Sekera (Carolina) 22:12 0 1 1 (+3) 2 0

Marián Hossa (Chicago) 20:56 0 1 1 (-1) 3 0

Michal Handzuš (Chicago) 15:45 0 0 0 (0) 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o text a štatistiky Slovákov.