NHL:Montreal s Budajom v bránke vyhral v New Jersey 4:3, Tatar 2+0, no s prehrou

štvrtok, 5. december 2013 08:05 | Autor: TASR

New York 5. decembra (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa v noci na štvrtok predstavili v zámorskej NHL.

Dvaja nastúpili proti sebe v Detroite a z hľadiska konečného výsledku bol spokojnejší obranca Philadelphie Andrej Meszároš, ktorého mužstvo zvíťazilo 6:3. Meszároš strávil na ľade vyše 13 minút a domáceho brankára ohrozil jednou strelou. Útočníka červených krídiel Tomáša Tatara tak mohla uspokojiť len osobná štatistika, ktorú si rozšíril na 11 bodov, keď do siete hosťujúceho brankára dal dva góly a na svojom konte ich má už päť. Jeho herný čas na ľade bol 16:14 minút a o jeho streleckej aktivite svedčí až šesť striel. Stal sa druhou hviezdou stretnutia. V New Jersey dostal v bránke Montrealu už siedmu príležitosť Peter Budaj a svoj tím priviedol k výhre 4:3 po samostatných nájazdoch. Mal 31 úspešných zákrokov.

V poslednom zápase Calgary vyhralo doma nad Phoenixom 4:1.

výsledky:

New Jersey - Montreal 3:4 pp a sn, Detroit - Philadelphia 3:6 (za domácich TATAR 2+0), Calgary - Phoenix 4:1