NHL: Tri domáce prehry, Tatarov deviaty bod pri výhre Detroitu v Ottawe

pondelok, 2. december 2013 09:05 | Autor: TASR

New York 2. decembra (TASR) - Prehry domácich tímov sa zrodili v troch zápasoch zámorskej hokejovej NHL v noci na pondelok.

Detroit s Tomášom Tatarom uspel v Ottawe a na víťazstve Red Wings 4:2 sa jednou asistenciou podieľal aj slovenský útočník. V prebiehajúcej sezóne to bol Tatarov dvadsiaty súboj a na svoje konto si pripísal už 9 bod (3+6). Počas vyše 10-minútového pobytu na ľade vyprodukoval aj jednu strelu a zaznamenal dva plusové body.

Dallas podľahol až po samostatných nájazdoch Edmontonu 2:3 a Carolina, ktorej súboj sa začal už v nedeľu o 19.00 SEČ a stále jej chýbal obranca Andrej Sekera, prehrala s Vancouverom 2:3.

sumáre - NHL:

CAROLINA - VANCOUVER 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 21. J. Staal (Hainsey, Dwyer), 21. Gerbe (E. Staal, Faulk) - 4. Kesler (Garrison, H. Sedin), 16. Sestito (Garrison, Dalpe), 22. Kesler (Hansen, Higgins). Brankári: Ward - Lack, Strely na bránku: 31:30

OTTAWA - DETROIT 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly: 35. MacArthur (Michálek, Phillips), 59. Zibanejad (Karlsson, Smith) - 29. Franzen (Kindl, Alfredsson), 32. Miller (TATAR, Kronwall), 42. Miller (Smith, Helm), 59. Alfredsson (Abdelkader, Kronwall). Brankári: Lehner - Gustavsson, strely na bránku: 32:23.

DALLAS - EDMONTON 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 32. Garbutt, 44. Garbutt (Roussel, Fiddler) - 40. Hemský (Jones, Gagner), 55. Ference (Perron), rozh. nájazd: Perron. Brankári: Lehtonen - Bryzgalov (37. Dubnyk), strely na bránku: 45:32.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 10:17 0 1 1 +2 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/