Futbal-LM: Plzeň po polčase remizovala s City 1:1, ManU viedol v Leverkusene 2:0

streda, 27. november 2013 22:05 | Autor: TASR

Bratislava 27. novembra (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň v základnej zostave so Slovákmi Matúšom Kozáčikom, Mariánom Čišovským a Michalom Ďurišom remizovali po prvom polčase zápasu 5. kola D-skupiny Ligy majstrov 2013/2014 na štadióne Manchestru City 1:1. Favorizovaní domáci sa ujali vedenia v 33. minúte zásluhou Agüera, ktorý premenil penaltu, no dve minúty pred polčasom vyrovnal Tomáš Hořava.

Manchester United vyhrával po prvom polčase nad Bayerom Leverkusen 2:0. O úvodný gól sa v 22. minúte postaral krídelník Valencia, v 30. si dal vlastný gól obranca domácich Spahič.

Real Madrid remizoval po prvom dejstve s Galatasarayom Istanbul 1:1. Domáci "biely balet" hral od 26. minúty bez vylúčeného zadáka Sergia Ramosa, no napriek tomu sa v 37. dostal do vedenia zásluhou Balea. Hostia však dokázali vyrovnať ani nie za 60 sekúnd, keď skóroval Umut Bulut.

5. kolo skupinovej fázy LM 2013/2014:

A-skupina:

Bayer Leverkusen - Manchester United 0:2

Góly: 22. Valencia, 30. Spahič (vl.). Rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

Šachtar Doneck - Real S. San Sebastian 1:0

Gól: 37. Adriano. Rozhodoval: Olegario Benquerenca (Port.)

B-skupina:

Juventus Turín - FC Kodaň 1:0

Gól: 29. Vidal (z 11m). Rozhodoval: Jonas Eriksson (Švéd.)

Real Madrid - Galatasaray Istanbul 1:1

Góly: 37. Bale - 38. Bulut, ČK: 26. Ramos (Real). Rozhodoval: William Collum (Škót.)

C-skupina:

Paríž St. Germain - Olympiakos Pireus 1:0

Gól: 7. Ibrahimovič. Rozhodoval: Craig Thomson (Škót.)

Anderlecht Brusel - Benfica Lisabon 1:1

Góly: 19. Mbemba - 34. Matič. Rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

D-skupina:

CSKA Moskva - Bayern Mníchov 1:3 (0:1)

Góly: 61. Honda (z 11m) - 17. Robben, 56. Götze, 65. Müller (z 11m). Rozhodoval: Antony Gautier (Fr.)

Manchester City - Viktoria Plzeň 1:1

Góly: 33. Agüero (z 11m) - 43. Hořava. Rozhodoval: Firat Aydidnus (Tur.)