Extraliga - predohrávka 42. kola: Nitra podľahla Žiline po predĺžení

štvrtok, 4. február 2010 20:54 | Autor: TASR

Nitra mala v prvej tretine viac z hry. Ručkayova bekhendová dorážka z 13. a ani Salijiho pokus z 18. minúty však bezgólový stav nezmenili. Viac info o zápase nájdete v tomto článku.

HC K-Cero Nitra - MsHK Garmin Žilina 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 22. Kmeč (E. Čaládi, Gráčik) - 48. Škoda (Vala), 65. M. Kokavec (Vala, Bobček)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Tornay, 2198 divákov

Vyberte si:   Sumár & komentár k zápasu / Štatistiky zápasu / Diskusia k zápasu

V úvode prvej tretiny zaujal najmä efektný prienik Salijiho cez Hriňu i Bobčeka, no domáci kanonier Lipovského neprekonal. Nitra mala v prvej tretine viac z hry. Ručkayova bekhendová dorážka z 13. a ani Salijiho pokus z 18. minúty však bezgólový stav nezmenili. Domáci skóre otvorili až v úvode druhej časti, keď po Čaládiho prihrávke presne trafil v 22. min Kmeč. Druhá časť patrila hosťom, ktorý v nej vystrelili celkom šestnásťkrát. V 29. minúte vytiahol Lakosil proti Turoňovej strele efektný "semafór," v 34. minúte chytil veľké šance Kropáča i Hreusa, no najväčšiu šancu hostí spálil Gálik. V 40. minúte sa ocitol osamotený pred Lakosilom, no svojou kľučkou ho neprekonal. Vyrovnania sa Žilinčania dočkali v 48.
minúte. Domáci obranca Širokovs stratil puk v útočnom pásme a z následného prečíslenia dvoch proti jednému sa po Valovej prihrávke nemýlil Škoda. V ďalšom priebehu si žiadne z mužstiev väčšiu šancu nevytvorilo a zápas dospel až k predĺženiu. Domáci v ňom nevyužili presilovku pri vylúčení Turoňa a 33 sekúnd pred koncom potrestal domácich Kokavec, ktorý rozhodol o bode navyše pre hostí.