NHL: Hossa a Sekera po góle, Sekera využil príležitosť nominácie - sumáre

štvrtok, 4. február 2010 09:05 | Autor: TASR

NHL: Hossa a Sekera po góle, Sekera využil príležitosť nominácie - sumáre | zdroj: SITA

Útočník Marián Hossa a obranca Andrej Sekera skórovali v stredajších zápasoch hokejovej NHL, ale ich tímy sa víťazstiev nedočkali.

Video reportáže zo zápasov a kompletné štatistiky nájdete po kliknutí na výsledok v hornej lište.

Chicago podľahlo na domácom ľade St. Louis 2:3 napriek Hossovmu gólu v oslabení z 5. min záverečnej tretiny, ktorým upravoval na konečné skóre. Pre slovenského kanoniera to bol 16. presný zásah a celkovo 31. bod v sezóne, v ktorej odohral zatiaľ 33 zápasov. St. Louis tak prerušilo sériu ôsmich víťazných zápasov "jastrabov" na domácom ľade za sebou.

Svoj tretí gól v tomto ročníku zaznamenal obranca Buffala Andrej Sekera. Znižoval ním v druhej tretine náskok hostí z Ottawy na 1:2, ale domáci napokon prehrali 2:4. Triumfom natiahli Senators svoju šnúru na 10 zápasov bez prehry a v spoločnom meraní síl je to už ich ôsma výhra po sebe. Člen olympijského výberu SR na blížiacich sa ZOH vo Vancouveri Sekera má na konte v tomto ročníku NHL 30 stretnutí a v nich 3 góly a 4 asistencie. Sekera odohral prvý zápas od 27. januára a iba druhý v tomto kalendárnom roku. Ottawa sa presadila vďaka dvojgólovým strelcom Danielovi Alfredssonovi a Jasonovi Spezzovi. Buffalo prehrávalo 0:2, v tretej tretine však dokázalo vyrovnať. V poslednej minúte potom prišli veľké chvíle Alfredssona. "Všetci sme frustrovaní. Dokázali sme sa na súpera dotiahnuť, ale potom sme nepremenili šance," povedal tréner Sabres Lindy Ruff.

Spoluhráč Ľubomíra Višňovského Ryan Potulny zabezpečil gólom v početnej prevahe iba 17 sekúnd pred koncom zápasu tesnú výhru Oilers 1:0 nad "letcami" z Philadelphie. Je to ich druhé víťazstvo v rade po nelichotivých 13 prehrách. Hviezdami duelu sa zaslúžene stali brankári Deslauriers a Leighton a strelec jediného gólu Potulny. Višňovský pobudol na ľade 19 a pol minúty a do štatistík si pripísal jednu strelu. "Bojovali sme celý zápas a víťazstvo sme si zaslúžili. Mali sme aj trochu šťastia, ale to predtým hralo proti nám," povedal Potulny.

Víťazstvom 4:1 nad Carolinou sa dostalo mužstvo z Calgary v tabuľke Západnej konferencie pred Detroit na postupové ôsme miesto, svojím prvým hetrikom v NHL zažiaril Curtis Glencross.

Výsledky - streda:

Buffalo - Ottawa 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Góly: 48. SEKERA (Pominville, Connolly), 48. Connolly (Hecht, Pominville) - 34. Spezza (Shannon), 46. Spezza (Shannon), 60. Alfredsson (Karlsson, Fischer), 60. Alfredsson (Spezza, Phillips). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:38, brankári: R. Miller - Elliott. Diváci: 18 690.

Chicago - St. Louis 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 8. Kane (Brouwer), 45. HOSSA (Toews, Keith) - 32. Backes (Kariya), 39. Backes (Oshie, Steen), 40. McClement (Polák). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 34:19, brankári: Huet - Ch. Mason. Diváci: 21 836.

Calgary - Carolina 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 3. Glencross (Nystrom, Mayers), 37. Stajan (Iginla, Regehr), 38. Glencross (Bouwmeester, Pardy), 59. Glencross (Bourque) - 28. Staal (Jokinen, Cullen). Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše Mayers 5+10 min - Kostopoulos 5 min za bitku presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:28, brankári: Kiprusoff - Ward. Diváci: 19 289.

Edmonton - Philadelphia 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 60. Potulny (Gagner, Penner). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Stortini 5 min - Laperriere 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:33, brankári: Deslauriers - Leighton. Diváci: 16 839

Anaheim - Detroit 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Whitney (Getzlaf, Ryan), 17. Chipchura (Eminger, Marchant), 29. Ryan (Getzlaf, Perry) - 40. Daciuk (Rafalski). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Bodie 5 min - Ericsson 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:47, brankári: Hiller - Howard. Diváci: 15 180.