Hokej: HK 36 Skalica - HK Orange 20 6:0 vo vloženom zápase extraligy

streda, 30. október 2013 20:05 | Autor: TASR

Skalica 30. októbra (TASR) -

HK 36 Skalica - HK Orange 20 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)

Góly: 1. Šátek, 9. M. Romančík, 10. Školiak, 51. Stieler, 57. Dvonč, 59. Mikéska. Rozhodovali: Bundil - Junek, J. Tvrdoň, vylúčení: 2:2, navyše: Školiak (Skalica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, striedanie: Baroš za Sabola (SR20), 892 divákov

Domáci sa už v 1. minúte ujali vedenia, keď Školiakovu prihrávku zblízka zasunul za Sabola Šátek. Tréner Turek premiešal zostavu domácich s úmyslom privodiť obrat v ich hre, naladiť hráčov na víťaznú vlnu. Tento úmysel potvrdili v 9. minúte, keď na 2:0 bekhendom zvýšil Michal Romančík. O minútu na 3:0 skóroval pomedzi Sabolove nohy Školiak. Po tomto góle Sabola vystriedal v bránke hostí Baroš. Domáci hrali uvoľnene a mladým hráčom nedovolili dostať sa do výraznejšej šance. V 13. minúte spálil šancu Kutálek, keď mu ideálne prihrával Šátek. Preisingerovo sólo v 15. minúte skončilo len na prsiach brankára Baroša. V závere prvej časti hry hrali hostia presilovku pri vylúčení Baráka, skóre sa však nemenilo. V 24. minúte dobrú šancu zvýšiť skóre nevyužil domáci obranca Kozák, keď tesne prestrelil Barošovu bránku. V 26. minúte si domáci Školiak vyslúžil 10 minútový osobný trest za nešportové správanie. V 27. minúte zvonila žŕdka Barošovej bránky po strele Mráza. Od tejto minúty hrali domáci presilovku po vylúčení Tibenského, Kutálek i Šátek mohli zvýšiť, no nepodarilo sa im to. Prvú vyloženú šancu mladíkov na skórovanie spálil v 32. minúte Gašpar, keď z výbornej pozície netrafil domácu bránku. Vylúčenie ďalšieho hosťujúceho hráča Bačíka v 35. minúte domáci nevyužili. V 39. minúte pekne unikol Šátek, no v blafáku bol nedôrazný, svoj druhý gól nepridal. Domáci mali prevahu, no chýbal im väčší pokoj pri zakončovaní. V 45. minúte mal dobrú príležitosť Kropáč, no Baroša neprekonal. V 47. minúte Mráz pekne uvoľnil Preisingera, no jeho strelu Baroš vytesnil mimo bránky. Zaskvel sa aj domáci brankár, keď zneškodnil jednu z mála príležitostí hostí, ktorá sa im naskytla v 49. minúte. Na 4:0 sa podarilo v 51. zvýšiť domácim, keď po nedorozumení brankára s obranou Stielerova strela skončila v Barošovej sieti. Za hostí sa do ďalšej šance dostal Horanský, no Romančíka neprekonal. Ani Rehák v 54. minúte nevyužil chybu domáceho Mikésku na skórovanie. Na 5:0 zblízka zvýšil v 57. minúte Dvonč. Hostia hrali presilovku od 57. minúty, po vylúčení Vyrúbalíka, no vôbec ju nezvládli. Najprv unikol Lažo, no stroskotal na Barošovi. Potom zabojoval Mráz a z rohu klziska ideálne nahral Mikéskovi, ktorý bombou zvýšil na konečných 6:0. Mladíci hrali v Skalici pomerne odovzdane a domácim poslúžili ako dobrý sparrinpartner pred ich ďalšími dvoma domácimi zápasmi.