Hokej: HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 5:3 v 15. kole - sumár, text

piatok, 25. október 2013 20:05 | Autor: TASR

Nitra 25. októbra (TASR) -

HK Nitra - HC 05 Banská Bystrica 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Góly: 8. Pupák, 20. Ručkay, 23. Stümpel, 47. Bajtek, 58. Kováčik - 30. Handlovský, 31. Lunter, 52. Lamper. Vylúčení na 2 minúty: 4:10 navyše Rosandič (B. Bystrica) DKZ pre tretí faul hokejkou, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaukokari, Müllner - Korba, Rovenský, 3599 divákov.

Už v 3. minúte sa predviedla staronová posila zadných radov domácich Michal Novák, ktorý strelou od modrej čiary trafil hornú žŕdku Kalembovej brány. V 8. minúte však už brankár hostí kapituloval, keď po peknom prieniku z pravej strany skóroval Miroslav Pupák. Tridsaťštyri sekúnd pred prvou sirénou zvýšili Nitrania na 2:0, keď po prihrávke Stümpela skóroval Ručkay, gól musel odobriť videorozhodca.

V úvode druhej časti stretnutia sa presadil kapitán Nitry Stümpel, keď spoza bránky lišiacky dostal puk až pomedzi Kalembove betóny a Nitra viedla už 3:0. V polovici stretnutia však prišli dva rýchle góly hostí, keď po skrumáži pred Kristanovou bránou Handlovský znížil na 3:1 a o 35 sekúnd za pomoci domáceho obrancu upravil na 3:2 Lunter.

V 47. minúte Nitra zvýšila vedenie opäť na rozdiel dvoch gólov, keď v presilovke Hamrák spoza bránky našiel hokejku Bajteka, ktorý poslal puk za Kalembov chrbát. V 52. minúte hostia zdramatizovali stretnutie, keď Lamper zaznamenal kontaktný gól na 4:3. Dve minúty pred treťou sirénou však zaúradoval Tomáš Chrenko zo svojej kancelárie za súperovou bránou, našiel medzi kruhmi Kováčika a ten zvýšil na konečných 5:3.