Hokej: HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 4:1 v 6. kole extraligy

nedeľa, 29. september 2013 19:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 4:1 (1:0, 2:0, 1:1))

Góly: 12. a 35. Macík, 40. Hudec, 59. Kafka - 44. Bajtek. Rozhodcovia Kubuš - Korba, Smrek, vylúčení 3:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1350 divákov.

Domáci sa v nových dresoch schuti pustili do súpera a po dvoch tretinách viedli už 3:0. Na jasnom gólovom stave sa podpísala strelecká potencia Macíka i gól Hudeca v druhej tretine, keď do klaksónu chýbalo 25 sekúnd. Spletitú situáciu s tlačenicou pred bránkou riešil aj videorozhodca a posúdil ju tak, ako si domáci predstavovali. Jednoznačné vedenie si 'barani' zaslúžili, v podstate nemali slabšiu chvíľu a keďže Nitrania, kombinačne síce obstojní, no strelecky prepadajúci, nedokázali brankára Kalembu počas dvoch tretín ani raz prekonať, domáci si naskočili už po štyridsiatich minútach na víťazný vlak. Hneď od úvodnej sekundy sa hral rýchly, priamočiary hokej, diváci sa nenudili a často si aj zatlieskali. V 12. min v prečíslení a po biliardovej spolupráci s Kadurom prvý raz prekonal Kristana po zdupľovanej strele Macík, v 14. min Kafka nabil Handlovskému a zazvonila žŕdka. V 35. min sa Macík opäť ocitol v prečíslení, uprednostil strelu a švihom cez brániaceho Mila zvýšil skóre. Tesne pred druhou prestávkou svoj nos na góly ukázal pri dorážke Hudec a navodil na ľade optimistickú atmosféru. V tretej tretine ju schladil v 44. min Bajtek, po nahrávke spoza bránky od Hrazdíru, a pre domácich nastala prvá komplikácia. Poradili si s ňou hravo, keď do vážnejšej šance Nitranov už nepustili. Naopak, v 59. min opäť po prečíslení síce Macík hetrik nezavŕšil, no Kafka vzápätí vsietil a spečatil víťazstvo domácich.