Hokej: Dukla Trenčín - HKM Zvolen 1:2 vo 4. kole extraligy - sumár, text

nedeľa, 22. september 2013 20:06 | Autor: TASR

Hokej: Dukla Trenčín - HKM Zvolen 1:2 vo 4. kole extraligy - sumár, text | zdroj: © TASR

Trenčín 22. septembra (TASR) -

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Petrovický - 39. Škaridlo, 56. Huňadi z tr. strieľania. Rozhodovali: T. Orolín – Snášel, Valach, vylúčení: 2:3, preslovky a oslabenia: 0:0, striedania: od 21. L. Klíma (Trenčín), 1200 divákov.

Po až príliš pokojnej úvodnej tretine, v ktorej sa nič podstatné neudialo, sa hra rozprúdila až po prvej zmene strán. V 22. minúte Podkonický po sólovom nájazde napálil iba hornú žŕdku, za čo hostia pykali už o 4 minúty, keď Petrovický rutinérskym blafákom otvoril gólový účet a domáci sa ujali vedenia. Tempo hry sa zvýšilo a akcie sa striedali na oboch stranách. Obrany na čele s pozornými brankármi však pracovali spoľahlivo. V závere prostrednej 20-minútovky Trenčania nevyužili dve presilovky za sebou a ich súper ich za to potrestal vyrovnávajúcim gólom Škvaridla v 39. minúte. V 3. tretine obaja súperi čakali so svojou snahou o rozhodnutie duelu až do záverečných minút, ale domácim urobila čiaru cez rozpočet situácia necelých 5 minút pred sirénou, keď Huňadi zužitkoval trestné strieľanie. Vo vyrovnanom zápase tak strhol víťazstvo na zvolenskú stranu.