Hokej: Dukla Trenčín -ŠHK 37 Piešťany 6:2 v 2. kole extraligy - sumár, text

utorok, 17. september 2013 20:05 | Autor: TASR

Trenčín 17. septembra (TASR) -

Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (4:2, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Petrovický, 8. Čerešňák, 15. T. Klíma, 16. Novajovský, 21. Novajovský, 56. Pozník - 11. Lušňák, 20. Holovič. Vylúčení: 10:9 na 2 min navyše Valábik (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Holienka, Valach, 1534 divákov

Zostavy:

Dukla Trenčín: Nagy – Lintner, Novajovský, Pozník, Bagin, Čerešňák, Nemčík, Habšuda, Ryzák – Komínek, Pavlikovský, Petrovický – M. Kalus, Broska, P. Kalus – Palák, T.Klíma, Lipták – Vaculín, Nemček, L. Klíma

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (16. Ondrejka)– Drgoň, Valábik, Brňák, R. Filip, Škadra, Biro, Hruška, Cuník – S. Saliji, Nemec, Melichárek – J. Ručkay, Bartánus, Románek – Lušňák, Holovič, Stupka – Šišovský, Toman, Haring

Trenčín vybehol na súpera už od prvej sekundy stretnutia a v 8. minúte mal vypracovaný dvojgólový náskok, pričom hostia si vzali oddychový čas. Úvodný gól hokejistov Dukly strelil v 4. minúte Róbert Petrovický, o štyri minúty neskôr pridal druhý presný zásah tvrdou strelou Čerešňák. Ani zníženie zo strany Piešťan v 11. minúte zásluhou Lušňáka domácich nepribzrdilo a v závere úvodnej tretiny vsietili ďalšie dva góly v rozpätí 43 sekúnd. Do streleckej listiny sa zapísal Tomáš Klíma a obranca Novajovský, ktorý vyhnal z bránky Tomeka a na jeho miesto prišiel Ondrejka. Zaskočení hostia síce tesne pred prvou sirénou ešte raz znížili Holovičom, ale piaty presný zásah hneď na začiatku druhej tretiny vrátil Trenčanom na hokejky potrebný pokoj. Druhý gól v stretnutí si na svoje konto pripísal po nahodenom puku od modrej Novajovský.

Domáci v zaujímavom dueli hranom s patričným nasadením mali viac z hry a Piešťany sa do šancí nedostávali príliš často. Kvalitný hokej pokračoval aj v tretej časti hry a až do konca stretnutia. Dukla si držala protivníka na dištanc, navyše v 50. minúte hosťujúci Bartánus nepremenil trestné strieľanie. V dobrom svetle sa tak predviedol aj domáci brankár Nagy. Potom Trenčín ešte prikrášlil svoje zaslúžené víťazstvo v 56. minúte po spolupráci bratov Kalusovcov so zakončením Pozníka a v považskom derby získal cenný skalp kvalitného súpera.