Futbal: Gündogan bude chýbať Dortmundu ďalší mesiac

utorok, 27. august 2013 15:05 | Autor: TASR

Dortmund 27. augusta (TASR) - Vedenie nemeckého futbalového klubu Borussia Dortmund potvrdilo, že stredopoliar Ilkay Gündogan bude chýbať mužstvu pre problémy s chrbtom ďalšie štyri týždne. Informovala o tom agentúra dpa.

Nemecký reprezentant si obnovil zranenie v prípravnom zápase s Paraguajom (2:2). Gündogan v ňom otvoril skóre, no o pár minút neskôr musel pre zdravotné problémy opustiť ihrisko. Technicky vyspelý futbalista s výbornou finálnou prihrávkou mal pôvodne pauzovať len dva týždne, no klubový lekár Markus Braun v utorok potvrdil, že hráča čaká dlhšia prestávka. "Hráč začne ďalšiu fázu rehabilitácie a do tréningového procesu sa zapojí najskôr o mesiac," uviedol Braun na adresu Gündogana.