REBRÍČEK: 5 hrdinov finále Ligy majstrov

pondelok, 22. júl 2013 09:58 | Autor: Richard Weinfortner

Liga majstrov je najprestížnejšou klubovou súťažou, takže nech sa do nej dostanú ľubovoľné dva tímy, očakáva sa skvelý zápas. Stopercentný výkon musí podať celé mužstvo, ale niekedy vyčnieva jeden muž. Predstavujeme vám najväčších finálových hrdinov v histórii Ligy majstrov.

Oliver Kahn (Bayern – Valencia)

Pri článkoch o triumfe Bayernu Mníchov v Champions League 2001 nájdeme najčastejšie obrázok legendárneho nemeckého brankára, ktorý prispel maximálnym podielom. Jedinú prehru na ceste Valencie pripravil Olympiacos, Bayern prehral na pôde dvoch francúzskych klubov – PSG a Lyonu. Hneď v druhej minúte finálového zápasu kopal Mendieta pokutový kop a Valencia viedla 1:0. Potom sa začalo predstavenie nemeckej brankárskej ikony. Kahn zneškodnil 4 strely, ktoré určite smerovali medzi tri tyče. V 50.minúte Effenberg z penalty vyrovnal a šlo sa do predĺženia a na penalty. Kahn chytil tri penalty španielskeho tímu a stal sa vďaka tomu mužom zápasu. Bayern Mníchov vyhral na pokutové kopy 5:4.