TIPSPORT LIGA: MŠK Žilina celkovým víťazom Tipsport ligy 2010

nedeľa, 24. január 2010 13:48 | Autor: TASR

TIPSPORT LIGA: MŠK Žilina celkovým víťazom Tipsport ligy 2010 | zdroj: SITA

Futbalisti MŠK Žilina sa stali víťazmi medzinárodného zimného turnaja na umelej tráve Tipsport liga 2010.

Zverenci trénera Pavla Hapala zdolali v nedeľňajšom prepoludňajšom finálovom dueli v pražskom Edene účastníka českej Gambrinus ligy 2009/2010 SK Sigma Olomouc až po penaltovom rozstrele (4:2). V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 3:3.

Aktuálny líder Corgoň ligy 2009/2010 MŠK Žilina vyhral prvý polčas 2:0 po presných zásahoch Zlatkoviča a Škvarku. V 71. min znížil na 1:2 Hořava, už o tri minúty však tím spod Dubňa opäť viedol o dva góly zásluhou presnej strely Rilkeho, ktorý do siete dorazil loptu po neúspešnej realizácii pokutového kopu v podaní Kobylíka. "Hanáci" sa však nevzdávali a odmenou im boli presné zásahy Ordoša v 77. min a Kazára v 3. min nadstaveného času. Z víťazstva a finančnej prémie v hodnote 300-tisíc českých korún sa však napokon predsa len radovali Žilinčania. Rozhodujúcu jedenástku premenil v rozstrele Kobylík, paradoxne bývalý hráč Sigmy Olomouc. Český tím získal ako neúspešný finalista 100 000 Kč.

Popoludní od 14.00 h je v pražskom Edene na programe ešte duel o 3. miesto v XIII. ročníku Tipsport ligy, do ktorej sa zapojilo celkovo 24 mužstiev, medzi SK Kladno a FC Viktoria Plzeň.

Výsledok nedeľňajšieho finálového stretnutia XIII. ročníka Tipsport ligy (hralo sa v pražskom Edene)

MŠK Žilina (SR) - SK Sigma Olomouc (ČR-I. liga) 3:3 (2:0), na pok. kopy: 4:2 - víťazom Tipsport ligy 2010 sa stal MŠK Žillina
Góly: 15. Zlatkovič, 25. Škvarka, 74. Rilke - 71. Hořava, 77. Ordoš, 90.+ Kazár.

Zostava MŠK: Krnáč - Cimakuridze, Prince, Piaček, Patrik Mráz - Žilák (59. D. Kobylík), Škvarka, Ľ. Guldan, Zlatkovič (59. Rilke) - Lietava, Fotyik (46. T. Majtán).

Zostávajúci program XIII. ročníka Tipsport ligy:

Nedeľa 24. januára:
Zápas o 3. miesto - 14.00 h: FC Viktoria Plzeň (ČR-I. liga) - SK Kladno (ČR-I. liga).