Basketbal: Inter zdolal Komárno 97:95 pp a vyrovnal sériu na 2:2 - hlasy (2)

streda, 22. máj 2013 22:05 | Autor: TASR

Bratislava 22. mája (TASR) - Hráči BK Inter Incheba Bratislava zvíťazili vo štvrtom finále play off SLOVAK SPORT.TV BASKET extraligy na domácej palubovke nad MBK Rieker Komárno 97:95 po predĺžení. Domáci vyrovnali stav série na 2:2.

Piaty zápas je na programe v sobotu 25. mája o 18.00 h v Komárne.

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 97:95 pp (83:83, 48:43)

Zostavy a body:

Inter: Tucker 33, Rančík 25, Miloševič 9, Sedmák 7, Graham 5 (Delič 15, Garnett 3, Skibniewski 0)

Komárno: Lowe 18, Thompson 14, Kratochvíl 10, Bílik 6, Dubovský 2, (Stevens 21, Simpson 18, Kozlík 6, Šoška 0)

TH: 20/13 - 19/10, fauly: 20:22, trojky: 10:9, 3000 divákov, rozhodovali: M. Brziak, T. Lukáč, A. Šarišský

štvrtiny: 21:21, 27:22, 14:20, 21:20 - 14:12

/na zápasy: 2:2/

Hostia sa od úvodu zahryzli do svojho súpera, ktorý musel neustále doťahovať manko. Po necelých piatich minútach Komárňania viedli o štyri body 11:7 a vedenie si držali až do deviatej minúty. Minútu a pol pred koncom úvodnej štvrtiny však vyrovnal Rančík na 19:19. Hostia síce dokázali odpovedať a opäť si vytvoriť náskok, ale Tucker vďaka dvom bodom stanovil na 21:21. V 18. minúte Stevens poslal Komárno do päťbodového vedenia 40:35. Potom prišla chvíľa Interu, ktorý dokázal zvrátiť stav na 43:41 z ich pohľadu a prvý polčas doviedli do víťazného konca. Aj po polčasovej prestávke videli diváci v Hant Aréne vyrovnaný zápas. Hostia zdramatizovali stretnutie v 23. minúte, keď na 50:50 vyrovnal Kozlík a Lowe poslal svoj tím do dvojbodového vedenia. v tretej štvrtine malo Komárno mierne navrch, domácich prestrieľalo o šesť bodov 20:14. V 33. minúte opäť Komárno viedlo o päť bodov 70:65, ale posledné minúty priniesli napínavé chvíle. Ani jeden tím nechcel víťazstvo pustiť z rúk, a tak po 40 minútach svietil na tabuli nerozhodný výsledok 83:83. Necelé tri minúty pred koncom predĺženia Tucker treťou trojkou v zápase vypracoval náskok Interu 89:85 a vzápätí trojkový Garnett zvýšil vedenie domácich na 92:86. Komárno zbrane nezložilo a Bílik znížil na 89:92 z pohľadu hostí. Inter si však vedenie udržalo a po víťazstve 97:95 vyrovnal stav série na 2:2.

František Rón, tréner Komárna: "Samozrejme, sme smutní, že to takto dopadlo. Myslím si, že sme videli jeden z najlepších zápasov. Chýbalo nám však trochu viac šťastia. Inter vždy našiel dosť energie, aby nám odskočil a v závere to uhral vďaka trestným hodom. Teraz nás čaká zápas doma a musíme sa naň sústrediť. Nemyslím si však, že máme dôvod cítiť sa pod tlakom."

Aramis Naglič, tréner Interu: "Pre mňa možno najlepší zápas v sérii. Víťazstvo sa rodilo naozaj ťažko. Keďže sme hrali na domácej palubovke, cítili sme tlak. Pred nasledujúcim zápasom si rozanalyzujeme dnešok, no v Komárne musíme hrať lepšie ako dnes. Máme rezervy v obrane aj v útoku. V sobotu budeme mať menšiu výhodu, pretože tlak bude na domácich. Verím však, že môžeme uhrať pozitívny výsledok."

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlasy trénerov