NBA: Obhajca z Miami a Spurs hladko do 2. kola, Boston udržal nádej po predĺžení

pondelok, 29. apríl 2013 07:05 | Autor: TASR

New York 29. apríla (TASR) - Basketbalisti obhajcu z Miami a výber San Antonia Spurs postúpili do 2. kola play off zámorskej NBA. V noci na pondelok Miami vyhralo v štvrtom súboji série na palubovke Milwaukee 88:77 a v konfrontácii dominovalo v najkratšom možnom čase 4:0 na zápasy. San Antonio triumfovalo v Los Angeles nad Lakers 103:82 a sériu vyhralo tiež 4:0 na zápasy.

V ďalšom zápase Boston vyhral doma nad New York Knicks 97:90 po predĺžení a odvrátil prvú hrozbu eliminácie. Celtics v polčase prehrávali o 20 bodov, potom však priebeh otočili. Golden State dokázalo pred domácim publikom vyhrať nad Denverom 115:101, ujalo sa vedenia v sérii 3:1 a je už len jedno víťazstvo od postupu do finále Západnej konferencie.