Futbal: Plzeň po výhre v Jablonci vedie ligu o dva body, Bakoš skóroval (3)

sobota, 27. apríl 2013 21:05 | Autor: TASR

Praha 27. apríla (TASR) - V prvom sobotňajšom zápase 25. kola českej futbalovej Gambrinus ligy zvíťazil 1. FK Příbram nad Slaviou Praha 2:0. Oba góly strelil útočník Tomáš Wágner, v drese víťazov odohral celý duel jeho menovec Slovák Hájovský.

Plzeň využila zaváhanie pražskej Sparty, ktorá v piatok iba remizovala doma s Jihlavou, a po triumfe 3:1 v Jablonci vedie Viktoria ligový pelotón o dva body pred "rudými". Tretí gól Plzne strelil v 79. minúte slovenský útočník Marek Bakoš, ktorý v 66. minúte naskočil do duelu ako striedajúci hráč.

sumáre - 25. kolo:

1. FK Přibram - Slavia Praha 2:0 (1:0)

Góly: 15. a 90. Wágner

/T. Hájovský celý zápas, R. Rondzik a R. Valenta sedeli na lavičke - K. Čontofalský, M. Čonka, K. Kisel celý zápas, D. Škutka od 78. minúty, M. Rakovan, M. Juhar sedeli na lavičke/

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)

Góly: 27. Čížek - 34. Kolář, 51. Procházka, 79. BAKOŠ

/M. Kozáčik a M. Čišovský celý zápas, M. Bakoš od 66. minúty + gól, M. Ďuriš od 78. minúty/

Slovácko - České Budějovice 2:0 (0:0)

Góly: 58. Došek, 74. Haša, 4156 divákov