Futbal: MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 v 28. kole CL

sobota, 27. apríl 2013 17:05 | Autor: TASR

Košice 27. apríla (TASR) -

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

Góly: 32. Hodek, 87. Orávik. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Viazanko - Candrák, Ondráš, Obročník, Furtado, Hodek, 1502 divákov

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Ružinský - Tóth, Kavka, Ostojič, Sekulič - Šinglár, Hovančík (46. Duda) - Viazanko, Matič, Gál-Andrezly (46. Bukata), K. Diaby

FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Škriniar (77. Furtado), Ondráš, Pintér - Bernáth (90. Mihálik), Hodek - Pavlenda, Obročník, Chren - Candrák (59. Mészáros), Orávik

V úvode stretnutia sa obidve mužstvá navzájom oťukávali a i preto prvá šanca prišla až v 13. minúte. Po kombinačnej akcii domácich zakončoval zvnútra šestnástky Gál-Andrezly, ale jeho zakončenie Kuciak bez problémov kryl. O dve minúty neskôr napriahol približne z dvadsiatich metrov Hovančík, ale brankár hostí sa poriadne natiahol a loptu poslal mimo brány. Nevýrazní hostia udreli v 32. minúte, Bernáth vysunul do úniku Hodeka a ten prízemnou strelou prekonal Ružinského - 0:1. Domáci zvýšili útočnú aktivitu, no hlavička Karima Diabyho po centri Tótha skončila v 35. minúte iba v náručí Kuciaka. O päť minút neskôr preveril jeho pozornosť z priameho kopu Matič, stav sa však nezmenil.

Zlaté Moravce v druhom dejstve predovšetkým bránili a na polovici ihriska bol iba jediný hráč. Košičania márne búšili do zadných radov súpera, ktorý po zisku lopty okamžite hrozil rýchlymi protiútokmi. V 74. minúte si po rohovom kope najvyššie vyskočil domáci Kavka, ale Kuciak reflexívne vytlačil jeho zakončenie hlavou na brvno. Domáci napriek ofenzívnej snahe nedokázali skórovať, naopak v 87. minúte inkasovali po strele Orávika druhý gól - 0:2.