REBRÍČEK: Top 10 gólov v posledných sekundách

piatok, 1. november 2013 10:47 | Autor: Richard Weinfortner

Futbalový zápas sa hrá na dva 45minutové polčasy. Zvyčajne k nim však rozhodca zvykne niečo pridať za oslavy predošlých gólov, striedania, prípadne ošetrovania. Nestáva sa to často, ale nadstavenie môže zmeniť skutočne veľa. Tu je 10 najslávnejších gólov zo záveru zápasu.

Borussia Dortmund – Málaga 3:2 (LM 2012/13) – Felipe Santana

Na úvod rebríčka úmyselne zaradíme zápas, ktorý má každý futbalový fanúšik v čerstvej pamäti zo záveru minulej sezóny Ligy majstrov. Santanov gól zo Signal Iduna Parku názorne ukazuje, čo myslíme pod pojmom last-minute gól. V Malage sa zrodila remíza 0:0, a tak šlo v Nemecku o veľa. Hostia viedli 2:0, ešte do prestávky Dortmund znížil na rozdiel jediného gólu a nakoniec v nadstavenom čase spečatil svoj postup. Reusov gól v 91.minúte ešte nič nemenil na fakte, že ďalej pôjde Malaga, ale v 93.minúte domácich fanúšikov rozjasal Felipe Santana a vďaka nemu si semifinále zahrala Borussia.