NHL: Columbus pred posledným zápasom stále v hre!

piatok, 26. apríl 2013 10:05 | Autor: TASR

NHL: Columbus pred posledným zápasom stále v hre! | zdroj: TASR

New York 26. apríla (TASR) - Piati slovenskí hokejisti sa predstavili v zámorskej NHL v noci na piatok. Ani jeden z nich si však svoje osobné štatistiky kanadského bodovania nerozšíril.

Definitívny postup do play off si vo Východnej konferencie vybojovali hokejisti Ottawy Senators a New Yorku Rangers.

Z dôležitého víťazstva sa tešil Marián Gáborík, keď jeho Columbus vyhral 3:1 nad Dallasom na jeho ľade. Slovenský útočník strávil na ľade necelých 18 minút a prezentoval sa štyrmi strelami. Blue Jackets si tak pred posledným zápasom ešte udržali šancu na postup do play off v Západnej konferencii. Z trojice tímov, ktoré ešte zostali v hre je však na tom najhoršie, na 9. mieste má 53 bodov, rovnako ako ôsma Minnesota, tá má však nad rozdiel od Columbusu k dobru ešte dva zápasy. Siedmy Detroit si šance zvýšil výhrou 5:2 s Nashville a pred posledným zápasom má na svojom konte o bod viac ako jeho konkurenti.

Hokejisti New Yorku Rangers nastúpili na ľade Caroliny s odhodlaním zaistiť si účasť v play off. Po prvej tretine sa všetko vyvíjalo v ich prospech, keď po zásahoch Dereka Stepana a Derica Brassarda viedli o dva góly. Potom však prevzali opraty zápasu domáci a vďaka gólu Tuomo Ruutuho a dvom zásahom Jiřího Tlustého, ktorý je s 23 gólmi najlepším českým strelcom a celkovo v NHL mu patrí piate miesto medzi kanoniermi, otočili stav na 3:2. Jazdcov však vrátila do hry využitá presilovka Brada Richardsa z 58. minúty a veľký obrat zavŕšil v 63. minúte kapitán Ryan Callahan. "Blueshirts" tak mohli oslavovať nielen víťazstvo, ale predovšetkým istotu účasti v bojoch o Stanleyho pohár.

Veľmi dôležité dva body ukoristili hokejisti Ottawy Seantors, ktorí zvíťazili nad Washingtonom Capitals 2:1 po predĺžení. V hale Verizon Center najskôr skóroval Švéd Jakob Silfverberg, za domácich vyrovnal v druhej tretine Alexander Ovečkin. Senátorov potom v predĺžení poslal do play off autor víťazného gólu z presilovej hry Sergej Gončar. Senátori boli v stretnutí aktívnejší, na strely vyhrali 41:20 a do nadstavbovej časti sa kvalifikovali aj bez svojho elitného centra Jason Spezzu, ktorý absentoval takmer celú skrátenú základnú časť. Fanúšikovia Ottawy však mali aj ďalší dôvod na radosť, pretože v hlavnom meste sa do zostavy vrátil švédsky obranca a držiteľ Norrisovej trofeje Erik Karlsson, ktorého na desať týždňov vyradilo z hry zranenie achilovky.

Hokejisti New Yorku Islanders už s istým postupom do nadstavbovej časti prehrali vo Philadelphii 1:2. Slovenský obranca ostrovanov Ľubomír Višňovský si počas takmer 22-minútového pobytu na ľade pripísal jednu plusku. Pre priaznivcov Flyers je však výhra len slabou náplasťou na nevydarenú skrátenú sezónu bez postupu do play off.

Nedarilo sa Floride Panthers, ktorá ťahala doma za kratší koniec s Torontom Maple Leafs (0:4). Útočník "panterov" Tomáš Kopecký počas 16:55 minútového pobytu na ľade vyslal na súperovho brankára jednu strelu a nazbieral až tri mínusové body.

Boston zdolal doma Tampu Bay 2:0, obranca "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade až 25:38 minút, zaznamenal jednu plusku a vyslal tri strely. Jeho krajan v drese Tampy Richard Pánik strávil na ľade 14:11 minút a dvoma strelami zamestnal domáceho brankára.

Mimo hry zostala dvojica slovenských brankárov Peter Budaj, Jaroslav Halák, výhry Montrealu s Winnipegom 4:2 a St. Louisu 4:1 s Calgary sledovala len v pozíciách náhradníkov.

Sumáre NHL:

PHILADELPHIA - NY ISLANDERS 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Briere, 54. Lauridsen - 22. Tavares. Brankári: Bryzgalov - Poulin, strely na bránku: 30:22. Diváci: 19.798.

WASHINGTON - OTTAWA 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 49. Ovečkin - 33. Silfverberg, 61. Gončar. Brankári: Neuvirth - Anderson, strely na bránku: 20:41. Diváci: 18.506.

CAROLINA - NY RANGERS 3:4 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 25. a 41. Tlustý, 28. T. Ruutu - 4. Stepan, 16. Brassard, 58. B. Richards, 63. Callahan. Brankári: Ellis - Lundqvist, strely na bránku: 21:38. Diváci: 17.172.

NEW JERSEY - PITTSBURGH 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 39. Zajac, 44. Clarkson, 54. Kovaľčuk - 9. Cooke, 35. J. Jokinen. Brankári: Hedberg - Fleury, strely na bránku: 32:18. Diváci: 16.122.

FLORIDA - TORONTO 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 22. a 25. Kessel, 6. Komarov, 15. MacArthur. Brankári: Markström - Reimer, strely na bránku: 34:17. Diváci: 16.484.

DETROIT - NASHVILLE 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Góly: 7. Filppula, 22. Franzén, 24. Eaves, 40. Dacjuk, 57. Abdelkader - 2. Fisher, 13. Smith. Brankári: Howard - Mason, strely na bránku: 38:22. Diváci: 20.066.

BOSTON - TAMPA BAY 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 25. Seidenberg, 34. Paille. Brankári: Rask - Lindbäck, strely na bránku: 24:30. Diváci: 17.565.

WINNIPEG - MONTREAL 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 10. Wright, 35. Wheeler - 30. Bourque, 43. Gallagher, 48. Desharnais, 51. Pacioretty. Brankári: Pavelec - Price, strely na bránku: 25:30. Diváci: 15.004.

ST. LOUIS - CALGARY 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 24. a 43. Reaves, 31. McDonald (Polák), 36. Steen - 28. Bärtschi. Brankári: Elliott - MacDonald, strely na bránku: 20:19. Diváci: 15.302.

DALLAS - COLUMBUS 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 29. Jamie Benn - 1. a 59. Atkinson, 48. Letestu. Brankári: Lehtonen - Columbus, strely na bránku: 32:35. Diváci: 16.918.

VANCOUVER - ANAHEIM 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 57. Garrison - 27. Beleskey, 29. Staubitz, 60. Cogliano. Brankári: Luongo - Hiller, strely na bránku: 29:30. Diváci: 18.910.