Futbal: Real Madrid zdolal Betis 3:1, Barcelona vydrela triumf nad Levante (3)

sobota, 20. apríl 2013 22:30 | Autor: TASR

Madrid 20. apríla (TASR) - Futbalisti Realu Madrid si upevnili druhú priečku v španielskej Primera Division, keď v sobotňajšom dueli 32. kola zdolali doma Betis Sevilla 3:1.

Skóre stretnutia otvoril tesne pred prestávkou Mesut Özil, v 57. minúte dvojgólový náskok pre "biely balet" zabezpečil Karim Benzema. Hostia síce potom skorigovali zásluhou premenenej jedenástky Molinu, ale posledné slovo mal v závere opäť Özil.

Tri body si pripísal aj líder tabuľky FC Barcelona, v domácom súboji s Levante však pri absencii Lionela Messiho víťazstvo zariadil až gólom v 84. minúte Cesc Fabregas. V prvom polčase David Villa nepremenil penaltu.

V drese Barcelony si prvý štart v základnej zostave od transplantácie pečene pripísal francúzsky obranca Eric Abidal. Naposledy sa v jej drese od začiatku objavil 26. februára 2012, o tri dni neskôr potom ešte nastúpil za francúzsky národný tím v príprave proti Nemecku. V apríli minulého roka podstúpil 33-ročný zadák náročný zákrok a bolo otázne, či sa ešte niekedy vráti na trávniky.