NHL: Hossa prispel gólom k triumfu Chicaga v St. Louis, Sekera zdolal Pánika

pondelok, 15. apríl 2013 07:30 | Autor: TASR

New York 14. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v nedeľu v zámorskej NHL gólom k výhre Chicaga na ľade St. Louis 2:0. V 47. minúte v oslabení spečatil triumf Blackhawks. Ďalší Slovák v drese hostí Michal Handzuš sa do kanadského bodovania nezapísal.

Hráči Buffala doma zdolali Tampu Bay 3:1, proti sebe sa postavili aj dvaja slovenskí hokejisti. Okrem výhry bol aj v osobných štatistikách úspešnejší obranca "šablí" Andrej Sekera, ktorý si pripísal dva plusové body a na ľade strávil vyše 24 minút. Útočník Richard Pánik zaznamenal dva mínusové body, pričom na ľade bol 14:38 min.

V poslednom zápase v noci na pondelok Nashville padol doma s Detroitom 0:3, brankár hostí Jimmy Howard podržal spoluhráčov tretím shutoutom v sezóne a Detroit stále živí šancu na postup do play off.

výsledok:

St. Louis - Chicago 0:2 /za hostí Hossa 1+0/, Buffalo - Tampa Bay 3:1, Nashville - Detroit 0:3