NHL: Pánik vo Washingtone treťou hviezdou zápasu, na jeho konte tri body (2+1)

nedeľa, 14. apríl 2013 10:30 | Autor: TASR

New York 14. apríla (TASR) - Treťou hviezdou zápasu sa stal v noci na nedeľu v zápase Washington - Tampa Bay útočník bleskov Richard Pánik. V stretnutí, v ktorom jeho mužstvo prehralo 5:6 po predĺžení, zaznamenal tri kanadské body (2+1). Počas vyše 15-minútového pobytu na ľade vyslal na súperovho brankára štyri strely a zapísal si štyri plusové body. V prebiehajúcej skrátenej sezóne tak už má na svojom konte 8 bodov (4+4).

Montreal utŕžil debakel v Toronte 1:5. V jeho bránke začal Carey Price, ale po treťom góle v 11. minúte ho vystriedal Peter Budaj, ktorý z 24 striel pustil za svoj chrbát dva góly. Boston podľahol Caroline na jej ľade 2:4, jeho kapitán Zdeno Chára odohral 23:21 minút a počas nich vyslal na domácu bránku tri strely, inkasoval päť trestných minút a mal dva mínusové body. Ešte viac minút odohral obranca NY Islanders Ľubomír Višňovský (25:51). Jeho mužstvo ale prehralo doma s NY Rangers 0:1 po predĺžení a Višňovský sa prezentoval troma strelami. Buffalo doma tesne 1:0 zdolalo Philadelphiu a jeho obranca Andrej Sekera si zapísal jednu plusku a na ľade bol 24:43 minút. Nedarilo sa ani Floride s Tomášom Kopeckým, ktorá prehrala doma s Pittsburghom 1:3 a slovenský útočník počas 20:36 minút vyslal na súperovho brankára dve strely. V stretnutí v Minnesote sa nepresadil útočník Columbusu Marián Gáborík. Jeho mužstvo prehralo 2:3 po nájazdoch a z troch Gáboríkových striel sa neujala ani jedna. Na svoje konto si ale počas vyše 20-minútového pobytu na ľade pripísal dve plusky.

výsledky:

Buffalo - Philadelphia 1:0, Colorado - Vancouver 4:3, Toronto - Montreal 5:1, NY Islanders - NY Rangers 0:1 pp a sn, Washington - Tampa Bay 6:5 pp a sn (za hostí PÁNIK 2+1), Carolina - Boston 4:2, Minnesota - Columbus 2:3 pp a sn, Dallas - San Jose 2:1, Edmonton - Calgary 1:4, Los Angeles - Anaheim 2:1