Hokej: Slovenky sa s MS I.divízie rozlúčili výhrou nad Nórskom 4:0 (2)

sobota, 13. apríl 2013 22:30 | Autor: TASR

Stavanger 13. apríla (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky vyhrali v sobotu v ich poslednom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS v nórskom Stavangeri nad domácim výberom 4:0. Postup medzi svetovú elitu si vybojovali Japonky, Slovenky skončili v konečnej tabuľke na 3. mieste. Zverenkyne trénera Imricha Antala sa tak domov vrátia s bronzovými medailami.

A-skupina I. divízie MS:

Slovensko - Nórsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 17. Matejová (Kapustová), 22. Miháliková (Kapustová, Žitňanská), 52. Kapustová, 57. Miháliková. Rozhodovali Eskolaová (Švajč.) – Leetová (Est.), Štefková (ČR), vylúčené 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, strely na bránku 24:40, 472 divákov.

Úvod stretnutia patril domácim Nórkam, ktoré boli strelecky aktívnejšie, ale pozorná brankárka Tomčíková nepustila za svoj chrbát ani jeden zo sedemnástich pokusov domácich hráčok v úvodnej časti hry. Naopak, v 17. ninúte Matejová otvorila skóre stretnutia, keď Slovenky využili presilovku o dve hráčky. V úvode prostrednej časti hry schladila snahu domácich o vyrovnanie Miháliková. Zlomovými však boli nórske presilovky v záverečnej tretine. Najskôr domáce nepotrestali vylúčenie Pravlíkovej, aby v 51. minúte pri vylúčení Brémovej unikla Kapustová a v oslabení pridala tretí gól. Domáce hokejistky vsadili v samotnom závere všetko na jednu kartu. Na konci 57. minúty putovala na trestnú lavicu Lalíková a nórski tréneri stiahli z bránky Dagfinrudovú. Domáce hráčky však hrali v presile 6:4 len 8 sekúnd, keď druhým gólom v oslabení ich odpor definitívne zlomila Miháliková.