Futbal: Dortmund deklasoval Fürth 6:1, Bayern opäť s víťazstvom

sobota, 13. apríl 2013 18:30 | Autor: TASR

Berlín 13. apríla (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund deklasovali v 29. kole nemeckej Bundesligy Greuther Fürth 6:1. Aktívni hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď zaznamenali päť gólov. Domácim sa podarilo prekonať dortmundského gólmana Romana Weidenfellera iba raz - v 71. minúte zásluhou stredopoliara Edgara Priba. Fürth sa v tejto sezóne trápi, už deväť kôl nepocítil chuť víťazstva a s 15 bodmi okupuje poslednú zostupovú priečku.

Čerstvý nemecký majster Bayern Mníchov nedal v sobotu šancu Norimbergu, keď v Allianz Aréne triumfoval jednoznačne 4:0. Bavori, ktorí si minulý týždeň predčasne zabezpečili 23. bundesligový titul, si tak naďalej upevňujú pozíciu na čele tabuľky.

Zachraňujúci sa Hoffenheim si podelil body s Wolfsburgom po remíze 2:2. VfL tak zaznamenali už štvrtú remízu v rade.

Tesné víťazstvo Hamburgu na ihrisku Mainzu 2:1 zariadil dvojgólový kórejský útočník Heung-Min Son.

Sumáre - 29. kolo:

Bayern Mníchov - 1. FC Norimberg 4:0 (3:0)

Góly: 5. Boateng, 17. Gomez, 24. Rafinha, 56. Shaqiri, 71.000 divákov.

/za hostí R. Mak nefiguroval na súpiske/

Fortuna Düsseldorf - Werder Brémy 2:2 (1:1)

Góly: 2. a 48. Reisinger - 16. Junuzovic, 70. Latka (vlastný), 54.000 divákov.

Greuther Fürth - Borussia Dortmund 1:6 (0:5)

Góly: 71. Prib - 12. a 45. Gotze, 15. a 33. Gundogan, 29. Blaszczykowski, 81. Lewandowski, 18.000 divákov.

FSV Mainz 05 - Hamburg SV 1:2 (0:0)

Góly: 86. Parker - 61. a 81. Son, 34.000 divákov.