Hokej: Dvadsiatka v Trnave prehrala s Rusmi, tí vyhrali turnaj bez straty bodu

sobota, 13. apríl 2013 17:30 | Autor: TASR

Trnava 13. apríla (TASR) - V záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín hokejistov do 20 rokov prehrali slovenskí reprezentanti v sobotu v Trnave s ruskými rovesníkmi 1:5 a bez bodu skončili na poslednom štvrtom mieste. Rusi nestratili na turnaji ani bod a stali sa tak suverénnym víťazom tohto podujatia. Druhé miesto obsadili mladí Fíni so šiestimi bodmi.

výsledok:

Slovensko 20 - Rusko 20 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 37. Valjent (Horanský, Kolena) – 8. Chlopotov (Jakimov, Gimatov), 33. Barabanov (Koledov), 40. Stulov, 44. Barabanov (Vladimirov, Kamajev), 57. Busarov (Šiksatdarov, Koledov)

zostava SR: Němec – Gachulinec, Janovčík, Mikuš, Dinda, Palovič, Valjent, Majerčík – Mančák, Gríger, Lunter – Šimun, Kolena, Horanský – Tibenský, Gašpar, Veliký – Hrehorčák, Mlynčár, Schroner – Minárik.

Už pred týmto zápasom bolo zrejmé, že jeho výsledok nemôže na konečnom umiestnení oboch tímov nič zmeniť. Rusi mali vďaka dvom trojbodovým výhram nad Českom a Fínskom istotu prvej priečky, kým mladí Slováci už nemohli skončiť lepšie ako štvrtí. Domáci držali s favorizovaným súperom krok v prvých dvoch tretinách. Rusi sa síce dostali do vedenia už v siedmej minúte gólom Chlopotova, no až do polovice zápasu mladí Slováci úspešne odolávali ich ďalšiemu tlaku. Keď v 32. minúte pridal ďalší gól Alexander Barabanov, zdalo sa, že Rusi budú mať duel pevne v rukách. No v 37. minúte ho zdramatizoval Michal Valjent pri presilovke. Potom však prišiel gól do šatne v čase 39:11 a Stulov zabezpečil Rusom opäť dvojgólový náskok. Na začiatku tretej tretiny pridal Barabanov štvrtý gól a zápas sa od tej chvíle už len dohrával. Skóre uzavrel v čase 56:15 Busarov.