Futbal: Osemnástka remizovala s Ruskom a na Slovakia Cupe skončila druhá

piatok, 12. apríl 2013 14:30 | Autor: TASR

Trenčín/Nové Mesto nad Váhom 12. apríla (TASR) - Slovenskí futbalisti do 18 rokov remizovali v záverečnom stretnutí s ruskými rovesníkmi 1:1 a na tradičnom mládežníckom turnaji Slovakia Cup obsadili druhé miesto. Víťazom turnaja sa stala ruská zborná, ktorá mala rovnaký počet bodov ako zverenci trénera Milana Bartošeka.

Slovakia Cup 2013:

Slovensko "18" - Rusko "18" 1:1 (0:0)

Góly: 77. Bartošek - 59. Davydov (11 m). Rozhodcovia: Lambrechts (Belg.) - Hancko, Cuninka (obaja SR)

zostava a striedania SR: Koníček - Kastelovič (75. Kotula), Tóth, Králik, Lacko - Valjent, Szőke (75. Ďuriš) - Lupčo (75. Ventúra), Chrien, Fajčík - Kosorín.

Slováci boli v prvom polčase aktívnejší, ale pred bránkou súpera aj neefektívni. V 20. minúte Szoke zblízka neprekonal ruského brankára, potom to dvakrát skúšal Chrien, ale spoza šestnástky ani z uhla Viasutina neprekonal. Ruský gólman si potom poradil aj s ďalekonosnou strelou Lupča, ktorú vyrazil na rohový kop. Zborná výraznejšie pohrozila až po zmene strán. V 53. minúte Davydov z priameho kopu ohrozil Koníčka, následný závar pred bránkou slovenská obrana vyriešila. Potom mali Slováci náznak šancí po dvoch rohových kopoch, ale napokon z toho nič nebolo. Po necelej hodine hry odpískal rozhodca Lambrechts prísnu penaltu za faul Valjenta na Davydova. Samotný Davydov jedenástku s prehľadom premenil - 0:1. Vyrovnať mohol Chrien, ktorý prešiel takmer celým ihriskom ale z hranice šestnástky už nedokázal lepšie zakončiť v čistej pozícii. Domáci sa však napokon dočkali zaslúženého vyrovnania na 1:1, o ktoré sa postaral v 77. minúte Bartošek.