Hokej: SR "20" podľahla Fínsku 1:4 na Turnaji štyroch krajín (2)

štvrtok, 11. apríl 2013 20:30 | Autor: TASR

Trnava 11. apríla (TASR) - Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali vo svojom prvom zápase na Turnaji štyroch krajín v Trnave s fínskymi rovesníkmi 1:4.

Hoci domáci tím sa ujal vedenia v 29. minúte zásluhou útočníka Stanislava Horanského, severania udreli v záverečnom dejstve a po štyroch góloch rozhodli o svojom triumfe.

Sumár - Turnaj 4 krajín:

Slovensko "20" - Fínsko "20" 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 29. Horanský - 38. Mäenalanen, 47. Friman, 52. Nikko, 56. Westermarck

Zostava SR: Němec - Gachulinec, Janovčík, Mikuš, Dinda, Palovič, Valjent, Majerčík, Klačko - Mančák, Gašpar, Lunter - Šimun, Kolena, Horanský - Hrehorčák, Gríger, Veliký - Tibenský, Mlynčár, Minárik

Ernest Bokroš, tréner SR 20 (zdroj SZĽH): "Dve tretiny stretnutia boli z našej strany dobré. Dali sme vedúci gól a aj za stavu 1:1 bola hra vyrovnaná. Postupne mladí Fíni pridávali na obrátkach, dokázali si udržať puky na hokejkách, naopak my sme urobili pár chýb, ktoré súper potrestal. Fíni dnes boli o čosi lepším tímom, zápasu by možno svedčil výsledok 1:2. Preto je z môjho pohľadu výsledok pre mojich chlapcov možno trochu krutý a to hovorím aj napriek faktu, že nás v závere Fíni výrazne prestrieľali (posledná tretiny 23:8 – pozn.). Napriek prehre nemôžem zverencom veľa vyčítať - v kádri máme dvanásť nových hráčov, viacerí z nich len zbierajú medzinárodné skúsenosti."