KHL: Traktor Čeľabinsk zdolal Dinamo Moskva 3:1 v 3. finále

štvrtok, 11. apríl 2013 17:30 | Autor: TASR

Čeľabinsk 11. apríla (TASR) - Hokejisti Traktoru Čeľabinsk zvíťazili vo štvrtok v treťom finálovom stretnutí KHL o Gagarinov pohár nad Dinamom Moskva 3:1 a znížili stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:2. Slovenský obranca obhajcu trofeje Dinama Dominik Graňák strávil na ľade necelých 23 minút.

Traktor v zápasoch v Moskve vždy tesne prehral (1:2 a 2:3), no v prvom domácom súboji dominoval. Jeho hráči hýrili aktivitou, boli rýchlejší a silnejší v osobných súbojoch. Hostia v prvej tretine ešte odolali náporu Čeľabinsku, ale v 24. minúte inkasovali, keď vyrazenú strelu "upratal" za chrbát bezmocného Alexandra Jerjomenka Maksim Karpov. Na 2:0 zvýšil v 35. minúte výborne hrajúci Američan Deron Quint, ktorý skvele obišiel bránku a medzi nohami obrancu trafil presne k ľavej tyči. Obraz hry sa nezmenil ani na začiatku tretej tretiny, v 44. minúte pohotovou strelou pod hornú žrď zvýšil na 3:0 Jegor Dugin. Dinamo sa ale nepoložilo a v 46. minúte znížilo vďaka Denisovi Kokarevovi. Potom si hostia dokázali vytvoriť tlak, no nedokázali sa presadiť ani v hre bez brankára a Traktor tak bude mať šancu doma v ďalšom zápase vyrovnať stav série.