REBRÍČEK: 5 top debaklov v piatich najlepších ligách Európy

nedeľa, 24. február 2013 14:33 | Autor: Richard Weinfortner

Medzi tímami, ktoré hrajú najvyššiu súťaž v Anglicku, Španielsku, Taliansku, Nemecku, či Francúzsku nie je miesto pre futbalových trpaslíkov. Napriek tomu niektoré zápasy pripomínajú súboj Dávida s Goliášom. Prečítajte si rebríček najväčších debaklov v elitných európskych ligách.

Serie A: Palermo – Udinese 0:7 (2010/11)

Rebríček otvára zápas talianskej ligy, ktorý vôbec nepatrí do ďalekej minulosti. Debakel 7:0 sa v Serii A zrodil aj v sezóne 2006/07, kedy AS Rím doma deklasoval Cataniu. Uprednostnili sme tento zápas, pretože za piskotu nespokojných domácich sa takéto niečo dosahuje podstatne ťažšie ako za podpory svojich. Zápas Palermo – Udinese bol súbojom ôsmeho celku s piatym. Očakával sa vyrovnaný súboj, v ktorom by mohol rozhodnúť jeden gól. Skóre otvoril už v 10.minúte hosťujúci kapitán Di Natale, ktorý v stretnutí zaznamenal hetrik. Ešte väčšou hviezdou však bol jeho kolega z útoku Alexis Sánchez, ktorý prekonal Siriguho štyrikrát. Na zápas prišlo vyše 22 800 fanúšikov, no mnohí tribúny opustili už po prvom polčase, po ktorom domáci tím prehrával 0:5. V druhej časti hry boli hráči Palerma celkom pochopiteľne totálne frustrovaní, čo zdokumentovali červenými kartami Bacinovic a Darmian. Frustráciu a nesústredenosť je vidieť aj pri góloch v druhom polčase, pri ktorých obrana Palerma pôsobila maximálne odovzdane.