REBRÍČEK: 5 najlepších tenisových zápasov histórie

piatok, 15. február 2013 16:34 | Autor: Richard Weinfortner

Tenis, jeden z najpopulárnejších športov v našich končinách, často ponúka krásne zápasy, od ktorých sa fanúšik nemôže odtrhnúť spred televíznych obrazoviek. Ponúkame vám výber piatich najkvalitnejších tenisových zápas v histórii 4 najprestížnejších turnajov.

Marat Safin – Roger Federer (semifinále Australian Open 2005)

Výsledok: 5:7, 6:4, 5:7, 7:6, 9:7 (Safin)

Svetová jednotka zo Švajčiarska ťahala 26zápasovú víťaznú šnúru. Aj preto bol Federer favoritom na postup do finále turnaja. Tento zápas hraný v Aréne Roda Lavera bol reprízou minuloročného finále. V prvom sete si súperi nič nedarovali a Federer nakoniec vyhral 7:5. Následne však stratil vôbec prvý set na turnaji v pomere 4:6 a bolo vyrovnané. Švajčiar potom triumfoval 7:5 a vo štvrtom sete mal v tajbrejku mečbal (6:5). Jeho ruský súper dokázal skóre otočiť a bolo opäť vyrovnané. Roger Federer využil svojho fyzioterapeuta a do piateho setu nevstúpil najlepšie. Prehrával 2:5, no aj s dávkou šťastia a niekoľkými odvrátenými mečbalmi vyrovnal na 5:5. Neskôr bolo 7:7, ale fyzicky vyčerpaný Švajčiar evidentne nevládal. Safin mu zobral podanie a využil svoj siedmy mečbal v zápase, vďaka čomu postúpil do svojho tretieho finále v Austrálii. V ňom zdolal Hewitta 3:1 na sety.