nedeľa, 3. február 2013 23:30 | Autor: TASR

Kontroverzný taliansky futbalista Mario Balotelli si pripísal svoje prvé góly v drese AC Miláno v rámci talianskej najvyššej súťaže Serie A.

Nová akvizícia "rossoneri" sa tak postarala o víťazstvo nad Udinese. Gólový účet otvoril už v 25. minúte stretnutia, kedy nekompromisne ľavačkou prekonal brankára hostí Daniela Padelliho. Výstredný útočník sa do tabuľky strelcov zapísal aj v 90. minúte, premenenou penaltou stanovil konečné skóre duelu na 2:1.

Výsledky:

AC Miláno - Udinese 2:1 (1:0)
Góly: 25. a 90.1 Balotelli (druhý z pok. kopu) - 55. Pinzi

FC Janov - Lazio Rím 3:2 (2:0)
Góly: 16. Borriello, 22. Bertolacci, 90.+ Rigoni - 58. Floccari, 82. Mauri (z pok. kopu)
Juraj Kucka (Janov) odohral celý zápas

Fiorentina - Parma 2:0 (1:0)
Góly: 28. L. Toni, 50. S. Jovetič

Palermo - Atalanta Bergamo 1:2 (0:0)
Góly: 84. A. Nelson - 54. Carmona, 71. G. Denis

Delfino Pescara - Bologna 2:3 (2:1)
Góly: 30. WEISS ml. (z pok. kopu), 45. D'Agostino (z pok. kopu) - 34. Diamanti (z pok. kopu), 50. Gilardino, 66. P. Kone
Vladimír Weiss ml. (Pescara) odohral celý duel a v 30. min strelil gól z pokutového kopu

Siena - Inter Miláno 3:1 (2:1)
Góly: 21. Emeghara, 25. Sestu, 55. Rosina (z pok. kopu) - 22. Cassano, ČK: 55. Chivu (Inter)

Chievo Verona - Juventus Turín 1:2 (0:2)
Góly: 52. Thereau - 10. Matri, 42. Lichtsteiner