NHL: V piatok naši nehrali, skvelý Ovechkin si pripísal 5 bodov - sumáre

sobota, 16. január 2010 08:11 | Autor: TASR

NHL: V piatok naši nehrali, skvelý Ovechkin si pripísal 5 bodov - sumáre | zdroj: SITA

Piatkové dianie v zámorskej NHL bolo bez slovenských hokejistov. V oboch stretnutiach zvíťazili tímy, ktoré vyslali menej striel na bránku ako hráči súpera.

Video reportáže zo zápasov a kompletné štatistiky nájdete po kliknutí na výsledok v hornej lište.

Washingtonu stačilo doma proti Torontu na presvedčivý triumf 6:1 len 24 pokusov. Bilanciou 1+4 sa blysol ruský krídelník Alex Ovečkin. Vyrovnal tým svoj osobný rekord v počte bodov za zápas a prvý raz v kariére v profilige dosiahol 4 asistencie. Mike Knuble sekundoval štatistikou 2+2. Fínsky gólman hostí Vesa Toskala, ktorý vo štvrtok proti Philadelphii zaznamenal shutout, sa nenechal vystriedať. Stretnutie prinieslo dovedna 72 trestných minút.

V dueli Calgary - Nashville rozhodol o víťazstve hostí "futbalovým" skóre 1:0 necelých 7 minút pred treťou sirénou Patric Hornqvist. "Predators" 12. raz v klubovej histórii uspeli pri takomto skromnom výsledku. DanEllis dosiahol svoje premiérové čisté konto v sezóne 2009/2010 a celkovo jubilejné desiate. Trochu paradoxne pritom za prvú hviezdu vyhlásili brankára "Flames" Miikku Kiprusoffa.