REBRÍČEK: TOP 10 obratov v histórií futbalu

pondelok, 17. december 2012 13:16 | Autor: Richard Weinfortner

Otočiť skóre nepriaznivo sa vyvíjajúceho zápasu je dôležitým krokom k zvýšeniu sebavedomia mužstva. To, že tím prehráva 0:1 a nakoniec zvíťazí 2:1 nie je v modernom futbale vôbec ojedinelým javom. Vyrovnať však skóre zápasu, v ktorom tím prehráva 0:4 je už skutočne udalosťou. Je tu rebríček 10 najväčších obratov vo futbale.

Chelsea – Arsenal 2:3 (Premier League 1999)

23.októbra 1999 sa v rámci zápasu najvyššej anglickej súťaže stretli dva londýnske tímy – Chelsea a Arsenal. Súboj odštartovali jednoznačne lepšie domáci The Blues, ktorí sa v 38.minúte ujali vedenia. Strelcom gólu bol Flo. Po zmene strán Chelsea pridala ďalší gól vďaka Petrescemu. Zdalo sa, že derby je rozhodnuté, ale potom sa začalo predstavenie Kanuho. Ten dovtedy hral priemerný zápas, ale v 75.minúte znížil, v 83. vyrovnal a v 90.minúte uzavrel svoj hattrick a spečatil výhru Kanonierov. One man show Kanuho si vyslúžila 10.miesto v tomto rebríčku.

Poznámka - V rebríčku sú zahrnuté iba súťažné zápasy najvyšších líg, prípadne šampionátov.