REBRÍČEK: 10 tenisových udalostí roka 2012

nedeľa, 16. december 2012 15:51 | Autor: Jakub Mihálik

Tenisová sezóna skončila a je načase pripomenúť si jej najdôležitejšie momenty. Prinášame vám rebríček udalostí, ktoré rezonovali tenisovým rokom 2012. Čo zaujalo v priebehu roka vás?

Slovenský skokan roka

Možno sa to zdá ako protežovanie slovenského športovca, no Martin Kližan naozaj zanechal v tomto roku vo svetovom tenise slovenskú pečať. Asociácia tenisových profesionálov mu pred niekoľkými týždňami udelila oficiálne ocenenie Nováčik roka, ocenenie, ktoré sa udeľuje tenistovi s najvýraznejším rebríčkovým postupom. Do tejto sezóny vstupoval „Kližko“ na 117. pozícii rebríčka ATP, no hneď potom začal strmý let hore. V rámci prvých mesiacov novej sezóny sa Martin prebojoval do štyroch challengerových finále, z ktorých tri vyhral. Po druhom kole na French Open sa poprvýkrát v kariére prebojoval do TOP 100 ATP rebríčka. Po US Open, v ktorom skončil až vo štvrtom kole na rakete Marina Čilića, už útočil na prvú päťdesiatku. Naštartovaný Kližan stihol v roku 2012 získať aj svoj premiérový titul na hlavnom okruhu ATP, keď vyhral turnaj v ruskom Petrohrade len dva týždne po úspešnom US Open.  Rok zakončil Martin Kližan na 30. pozícii, o jednu priečku nižšie, ako je jeho tohtosezónne maximum