Orlando bolo v NBA blízko k ďalšiemu prekvapeniu

streda, 7. november 2012 10:30 | Autor: TASR

Basketbalisti Detroitu držia po štyroch stretnutiach nového ročníka zámorskej basketbalovej NBA 2012/2013 v rukách koncové svetlo posledného tímu súťaže.

Zverenci Lawrencea Franka neuspeli v utorok v Denveri, kde podľahli Nuggets - dovtedy takisto mužstvu bez víťazstva - 97:109.

"Vedeli sme, že doskakovanie patrí medzi silné stránky Denveru. Pod košom musíme odviesť podstatne lepšiu robotu," povedal po 52 doskočených loptách hráčov súperovho tímu spomenutý kouč Frank.

Hosťom nepomohlo 52. double-double v kariére v podaní Grega Monroa (27 bodov, 10 doskokov). V drese coloradského tímu nastrieľalo až osem hráčov aspoň osem bodov.

Basketbalisti Orlanda neboli ďaleko od tretieho víťazstva v novej sezóne. Po troch štvrtinách v Chicagu tesne viedli, ale záverečnú časť hry prehrali 23:31. "Myslím si, že sme túžili po víťazstve viac ako súper. Tréner nám povedal, aby sme sa oň všemožne snažili," vyhlásil rozohrávač Bulls Nate Robinson.

Luol Deng nastrieľal 23 bodov, Joakim Noah o tri menej; v drese hostí sa stal najlepším strelcom utorkového večera Arron Afflalo (28).

Oklahoma si poradila s Torontom hladko 108:88 vďaka výbornému prvému polčasu (57:38). "Vydarený vstup do súboja sa podstatnou mierou podpísal pod víťazstvo. Pred zápasom sme hovorili o tvrdej obrane, kde každý zabral. Dobrý pohyb lopty a prihrávky v útoku boli vynikajúce," pochvaľoval si kouč finalistu uplynulej sezóny Scott Brooks.