WIMBLEDON - Ženy: Cibulková cez Šafářovú do 2. kola

utorok, 22. jún 2010 20:10 | Autor: TASR

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 2. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny na trávnatých dvorcoch All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v londýnskom Wimbledone (dotácia 13,725 mil. libier).

Cibulková zdolala Češku Luciu Šafářovú, nasadenú dvadsaťpäťku turnaja, za 112 minút 7:6 (5), 6:4. Slovenka premenila proti mierne favorizovanej českej ľaváčke pri svojom podaní prvý mečbal. Súperkou Cibulkovej v 2. kole bude víťazka súboja Tamarine Tanasugarnová (Thaj.) - Ajumi Moritová (Jap.). Dvadsaťjedenročná Cibulková sa predstavila vo Wimbledone v hlavnej súťaži ženskej dvojhry tretíkrát a na menej obľúbenej tráve je zatiaľ jej maximom 3. kolo z vlaňajška. Teraz má už istotu šeku na 18 750 libier.

Momentálne slovenská tenisová dvojka Cibulková (46. v rebríčku WTA Tour) nevstupovala do súboja so Šafářovou (26.) ako favoritka a napokon rozhodla skutočnosť, že urobila menej nevynútených chýb ako útočnejšie naladená Češka (23:33). V niektorých ďalších porovnateľných štatistikách totiž na dvorci č. 6 dominovala jej súperka, ktorá zahrala 10 es a dovedna 35 víťazných úderov. V celom zápase sa zrodili len tri brejky, pričom Cibulková využila dve z desiatich možností na prelomenie súperkinho podania. Šafářová bola v tomto roku vo finále halového turnaja v Paríži a v semifinále na antuke v Madride. Slovenka hrá vo Wimbledone ešte len na druhom turnaji pod vedením chorvátskeho tréner Željka Krajana, ktorý v nedávnej minulosti doviedol Rusku Dinaru Safinovú až na vrchol ženského tenisového rebríčka.

Dvojhra žien - 1. kolo:
Dominika Cibulková (SR) - Lucie Šafářová (25-ČR) 7:6 (5), 6:4 za 112 minút (68, 44)

Hneď na úvod si Cibulková prehrala svoje podanie a jej favorizovaná česká súperka bola o brejk vpredu až do stavu 5:3. Pritom za stavu 4:3 Šafářová ušla z piatich brejkbalov. Potom však Cibulková zabrala, brejkla Šafářovú na 5:5 a dotiahla set do tajbrejku. V ňom využila za stavu 6:5 prvý setbal pri svojom podaní. V druhom dejstve boli obe hráčky stopercentné na podaní až do siedmej hry. V nej Slovenka čistou hrou pri súperkinom servise získala štvrtý gem a potom zvýšila na 5:3. Dvadsaťtriročná Češka ešte znížila na 4:5, ale koncovku si už Cibulková postrážila. Pri svojom podaní premenila prvý mečbal, hoci musela odvracať brejkbal za stavu 30:40. Bilanciu so Šafářovou si vylepšila na 2:0.