Hantuchová vypadla v Sydney, Cibulková porazila Kuznetsovú!

utorok, 12. január 2010 09:56 | Autor: Pavol Drábek

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Sydney (dotácia 600.000 dolárov). Na tom istom turnaji však Dominika Cibulková podala skvelý výkon a vyradila v 2.kole svetovú i turnajovú trojku Rusku Svetlanu Kuznecovovú!

Jelena Dementievová (5-Rus.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:2, 4:6, 6:2

Hantuchovej nevyšiel úvod strenutia s Dementievovou, keď v treťom geme stratila vlastné podanie. Slovenka síce rebrejkom vyrovnala na 2:2, no ďalšie štyri hry sa stali korisťou Dementievovej. V druhom dejstve Hantuchová zlepšila servis i returny, trikrát prelomila Dementievovej podanie a vynútila si rozhodujúci tretí set. V ňom však mala opäť navrch ruská hráčka. Dementievová si po dvoch brejkoch vybudovala náskok 4:1 a za stavu 5:2 premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. Zápas trval 2 hodiny a 5 minút.

Touto prehrou prišla Daniela o post slovenskej jednotky, na tróne ju strieda Dominika Cibulková.

Dominika CIBULKOVÁ (SR) - Svetlana Kuznecovová (3-Rus.) 7:5, 6:2

Po zranení sa Dominika Cibulková dostáva do výbornej formy, čo potvrdila aj víťazstvom nad svetovou trojkou Kuznecovou! Za 89 minút ju z kurtu vyprevadila v 2 setoch - 7:5, 6:2. Cibulkovej vyšiel úvod zápasu  keď v treťom geme prelomila podanie Rusky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 4:2. Kuznecovová síce vyrovnala na 4:4, no v deviatom geme opäť stratila svoje podanie a Cibulková podávala na víťazstvo v sete. Slovenka šancu nevyužila, ale za stavu 5:5 sa jej podaril ďalší brejk a pri vlastnom podaní následne premenila hneď prvý setbal. V druhom dejstve Cibulková za stavu 2:2 čistou hrou prelomila Kuznecovovej podanie a definitívne zlomila odpor súperky. V siedmom geme prišiel ďalší brejk a za stavu 5:2 využila hneď prvý mečbal.

Pre Dominiku je to skvelý výsledok, dodá jej sebavedomie a po zranení ju určite motivuje ešte viac.