Róbert Pich: Zápas sme dobre zvládli a môžeme byť spokojní

sobota, 14. júl 2012 11:42 | Autor: Jakub Vaverka

Róbert Pich: Zápas sme dobre zvládli a môžeme byť spokojní | zdroj: Jakub Vaverka pre Sport7.sk, foto SITA

Včerajším dňom odštartoval jubilejný dvadsiaty ročník slovenskej najvyššej súťaže, ktorá už 10. rok nesie názov Corgoň Liga. Úradujúci majster zo Žiliny vyzval na svojom štadióne odhodlaného nováčika z Myjavy, ktorý chcel veľkého favorita zápasu prekvapiť.

My sme po tomto zápase vyspovedali útočníka domácich Róberta Picha.

Šošonov poslal do vedenia v 32. minúte Portugalec Bruno Guima, ktorý zúžitkoval odrazenú loptu v šestnástke súpera a loptu prakticky už len doklepol do prázdnej brány. Predovšetkým v prvom polčase bolo na žlto-zelených cítiť  miernu nervozitu, ktorá však po zmene strán z pliec šampióna akoby opadla a diváci pod Dubňom videli jednoznačný zápas. Róbert Pich vysvetľuje: „Každý prvý zápas v sezóne je náročný, hrali sme proti nováčikovi a vedeli sme, že prídu „nahecovaní“ a budú bojovať zo všetkých síl. Myslím, že sme tento zápas dobre zvládli a môžeme byť spokojní.“

Video zo zápasu tu >>>

Na 2-0 zvyšoval práve Pich, ktorý efektnou a zároveň aj efektívnou „zasekávačkou“ pomýlil hosťujúcu obranu a gólmanovi Solničkovi nedal najmenšiu šancu. Ako videl svoj gólový okamih samotný strelec?

„Pri mojom góle som videl, že prihrávka Mira Barčíka smeruje na mňa a obrancovi som vybehol pre loptu spoza chrbta, takže som sa dostal do výhody. Potom som si ju zastavil a snažil sa ju poslať do protipohybu ďalšieho obrancu.“

V mini- rozhovore, ktorý vznikol krátko po včerajšom zápase sme sa Roba opýtali aj na blížiaci sa duel s izraelským Hapoelom Šmona v druhom predkole Ligy Majstrov, ktorý čaká MŠK Žilina už v utorok na domácom ihrisku. „Na Hapoel Ironi Karjat Šmona ešte nemyslím. Dnes (piatok, pozn.red.)  si ešte užijeme výhru a od zajtra sa môžeme pripravovať na utorok.“

FAKTY ZO ZÁPASU
MŠK Žilina - Spartak Myjava 4:1 (1:0)
Góly:  32. Guima, 59. Pich, 63. Káčer, 79. Barčík - 88. Častulín, ŽK: 55. Sabo, 71. Kosík (obaja Myjava), ČK: 71. Sabo (Myjava) po druhej ŽK, rozhodovali: Prešinský - Mikulaj, Cuninka, 3112 divákov