Lukáš Lacko sa prebojoval do tretieho kola Wimbledonu

štvrtok, 28. jún 2012 17:30 | Autor: TASR

Slovenský tenista Lukáš Lacko druhý raz vo svojej kariére postúpil medzi najlepších 32 hráčov na niektorom z podujatí veľkej štvorky.

Vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (25. júna - 8. júla, dotácia 16,06 milióna libier, tráva) zvíťazil nad favorizovaným takisto nenasadeným rakúskym ľavákom Jürgenom Melzerom 6:4, 6:7 (4), 3:6, 6:3, 6:4.

V 3. kole si zmeria sily s úspešným z duelu Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-5) - Guillermo García-López (Šp.). Už má istotu 90 bodov do hodnotenia a šeku na 38 875 libier.

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák Lacko sa osemfinalistovi medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka 2010 Melzerovi, teraz 35. v renkingu ATP (bol aj na 8. pozícii) revanšoval za prehru 6:7 (2), 5:7, 5:7, ktorú inkasoval predvlani v marci na tvrdom povrchu v hale v Bad Gleichenbergu v rámci Davisovho pohára.

Tridsaťjedenročný semifinalista parížskeho antukového Roland Garros 2010 Melzer v 1. kole prekonal v piatich setoch iného bývalého člena Top 10 Stanislasa Wawrinku zo Švajčiarska, ale ďalší duel s maximálnym možným počtom dejstiev už nezvládol.

Zverenec kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Lacko teraz má v "maratónoch" skóre 4:4. Vo svojom predchádzajúcom súboji takéhoto typu uspel na januárových melbournských Australian Open proti Chorvátovi Ivanovi Ljubičičovi. Vtedy dokonca predviedol premiérový obrat z 0:2 na sety vo svojej kariére a napokon sa - ako kvalifikant - prvý raz prebojoval až do 3. kola na Majors.

Momentálne 60. tenista svetového rebríčka Lacko (najvyššie bol na 58. priečke k 11. júnu) zlepšil v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu o jedno kolo svoj miestny rekord z predvlaňajška. Vtedy medzi najlepšími 64 aktérmi nestačil na Francúza Jérémyho Chardyho. Minulý rok ako kvalifikant prehral v 1. kole hlavnej singlovej súťaže so Slovincom Gregom Žemljom.