Slovenský pohár vo futbale žien získali Slovanistky

streda, 9. máj 2012 20:30 | Autor: TASR

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v stredajšom finále Slovenského pohára žien 2011/2012 nad hráčkami FK Slovan Duslo Šaľa 2:0 (1:0) gólmi Balážikovej po samostatnom úniku a Feckovej, ktorá volejom zužitkovala center Šuškovej.

"Belasé" obhájili svoje celkové prvenstvo v tejto súťaži.

Hralo sa v Jalšovom neďaleko Hlohovca deň po bardejovskom finále Slovnaft Cupu mužov, v ktorom MŠK Žilina zdolal FK Senica 3:2 po predĺžení.

Výsledok stredajšieho finále Slovenského pohára futbalistiek:

FK Slovan Duslo Šaľa - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1) - hralo sa v Jalšovom
Góly: 9. I. Balážiková, 75. D. Fecková, bez kariet, rozhodovali: Štrpková - Žáčiková, Jančok

Zostavy:
Šaľa: El Dahaibiová - Čupajová, Kolenová, J. Vojteková, Juríková - V. Rybárová (83. Siváková), Komlósiová (46. Dikanová), Košíková - Šaraboková, Čopíková (85. Šandalová), Poláková
Slovan Bratislava: Korenčiová - A. Hollá (90. Pračková), Mravíková, Haršányová, L. Mittúchová - Cerovská - D. Fecková, D. Škorvánková, M. Antalová - Šušková, I. Balážiková (80. Fatulová)

Hlas:
Katarína Paxnerová (trénerka Slovana Bratislava): "Zápas bol jednoznačne v našej réžii. V prvom polčase sme si utvorili niekoľko stopercentných šancí, ktoré sme však okrem jednej nevyužili, čím sme nechávali súperovi možnosť vyrovnať. Do druhej polovice sme nastúpili s tým, že musíme loptu držať čo najdlhšie v našej moci, aby sme Šalianky nepustili do nejakých príležitostí. Pomerne sa nám aj darilo. Druhý gól nás upokojil."