ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: Primera Division- nedeľa (29.4.)

nedeľa, 29. apríl 2012 10:43 | Autor: Anton Martinka

ZAUJÍMAVOSTI PRE TIPUJÚCICH: Primera Division- nedeľa (29.4.) | zdroj: Anton Martinka pre Sport7.sk

35. kolo španielskej najvyššej súťaže kolo pokračuje nedeľňajším programom. My vám prinášame zaujímavosti k zápasom Realu Madrid so Sevillou a Rayo Vallecano s Barcelonou.

Real Madrid – Sevilla

nedeľa, 12:00

• Real Madrid neprehral 19 zápasov v lige za sebou. Na svojom konte má 16 výhier a 3 remízy.

• Los Blancos sa môžu tešiť z titulu už v zápase proti Seville za predpokladu, že Barcelona stratí body s nováčikom súťaže Rayo Vallecano.

•  Cristiano Ronaldo je so 42 gólmi na dobrej ceste obhájiť titul najlepšieho strelca súťaže (Pichichi). Naposledy sa to podarilo Hugovi Sanchézovi, ktorý tento titul získal 4-krát po sebe. Sanchéz vyhral zlatú kopačku v rokoch 1985-88.

• Sevilla vyhrala len 3 zápasy z posledných 11, v ktorých nastupovala ako hosťujúci tím.

• Andalúsania prehrali posledných 6 zápasov proti Realu v pozícií hosťujúceho tímu. Sevilla naposledy na Santiago Bernabeu vyhrala v roku 2008.

• Len Barcelona (26) a Real (30) dostali v La Lige menej gólov ako Sevilla (36)

• Útočná sila Realu je naozaj ohromná. Merengues patrí najlepší útok ligy, ktorý je zároveň aj najlepším v Európe. Pusinky sa môžu pýšiť aj druhou najlepšou obranou v Primera Division. V zápasoch Bieleho baletu vidíme priemerne štyri góly na zápas.

• Anadalúsanom patrí 10. najlepší útok ligy a štvrtá najlepšia obrana. V zápasoch Sevilly vídame priemerne len 2,3 gólu na zápas.

Náš tip na tiket:
Real Madrid nenechá nič na náhodu a zdravo nabudený po vypadnutí z Ligy majstrov rozbehne svoj gólový stroj už v prvom polčase. Tipujeme víťazstvo Realu v prvom polčase s kurzom 1,47 v našej tipovacej lige.

Rayo Vallecano – Barcelona

nedeľa, 21:30

• Nováčik súťaže Rayo Vallecano prehralo 6 zápasov z posledných siedmych kôl La Ligy.

• Len Sporting Gijon (64) dostal viac gólov v La Lige ako Rayo, ktoré v tejto sezóne inkasovalo zatiaľ 60 krát.

• Barcelona cez víkend prehrala dôležité El Clásico 1:2 a pretrhla tak šnúru 11zápasov bez porážky v lige.

• Porážka s Chelsea a Realom boli pre Barcelonu prvé dva po sebe prehrané zápasy od roku 2009.

• Lionel Messi strelil v tejto sezóne neuveriteľných 63 gólov a je len štyri zásahy od rekordu Gerda Mullera z Mníchova v sezóne 1972/73.

• Nováčik sa pravdepodobne v La Lige udrží aj ďalšiu sezónu za čo sa môže poďakovať najmä svojej ofenzíve, ktorá je piata najlepšia v lige. Problém Vallecano je však v obrane, ktorá je tretia najhoršia v súťaži. V zápasoch madridského tímu vidíme priemerne 3,2 gólu.

• Blaugranas patrí v tejto sezóne druhý najlepší útok za gólostrojom Realu Madrid. Barcelona sa však môže pýšiť najlepšou obranou v lige a jednou z najlepších v Európe. V zápasoch Barcelony priemerne vidíme 3,6 gólu.

Opäť skúsime stávku na polčas. Myslíme si, že Barcelona si nedovolí zaváhanie vo štvrtom zápase v rade a na Valecanno zdravo vybehne. Víťazstvo Blaugranas v prvom polčase tipujeme s kurom 1,72 v našej tipovacej lige.