Pittsburgh Penguins na ceste do play-off? Crosby a spol. zvládli dramatický duel s Bleskami

nedeľa, 7. apríl 2024 10:00 | Autor: TASR

Hokejisti Pittsburgh Penguins
Hokejisti Pittsburgh Penguins | zdroj: TASR

Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad Tampou Bay 5:4.

V drese "bleskov" odohral 15:30 minút slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky.

Penguins potiahol dvoma gólmi a jednou asistenciou ruský útočník Jevgenij Malkin. Tri body zaznamenali aj Erik Karlsson (0+3) a Michael Bunting (1+2).

"Tučniaci" viedli po dvoch tretinách 4:1, no trojgólový náskok stratili v priebehu desiatich minút. Plný bodový zisk pre domácich napokon zachránil v 55. minúte Bunting. Za hostí nazbierali tri asistencie Nikita Kučerov a Victor Hedman.

Pittsburgh získal dôležité body v boji o play off, keďže vo Východnej konferencii im patrí posledná postupová ôsma priečka. Lightning sú na šiestom mieste.