Takto Arsenal o titul bojovať nebude: Domáca prehra s West Hamom prišla nevhod

piatok, 29. december 2023 08:52 | Autor: TASR

Mikel Arteta
Mikel Arteta | zdroj: TASR

Futbalisti Arsenalu nevyužili možnosť vrátiť sa na čelo tabuľky anglickej Premier League. Vo štvrtkovom londýnskom derby podľahli West Hamu 0:2 a po 19. kole tak strácajú na vedúci Liverpool dva body.

"Gunners" utrpeli prvú domácu prehru v tejto ligovej sezóne. West Ham poslal do vedenia v 13. minúte Tomáš Souček, vedenie poistil v druhom polčase hlavičkou Konstantinos Mavropanos. V nadstavenom čase mohli pridať hostia aj tretí gól, ale Said Benrahma nepremenil pokutový kop.

WHU vybojoval tretie víťazstvo za sebou a patrí mu šiesta priečka. Piaty je Tottenham, ktorý podľahol domácemu Brightonu 2:4. Štvrťhodinu pred koncom prehrávali "kohúti" 0:4, v závere už len skorigovali výsledok gólmi Aleja Veliza a Bena Daviesa.

Za domácich premenil dva pokutové kopy Joao Pedro, ktorý takisto prihral na prvý gól Jackovi Hinshelwoodovi. "Spurs" po sérii troch víťazstiev vyšli tentoraz bodovo naprázdno a nevyužili možnosť dostať sa na tretie miesto tabuľky. Brighton sa posunul na ôsmu pozíciu.